W Gomulinie powstanie zespół boisk

Teren za Domem Ludowym w Gomulinie, gdzie powstanie kompleks boisk, na murawie chłopcy grają w piłkę

W Gomulinie powstanie duży, nowoczesny kompleks sportowy. W październiku gmina rozstrzygnęła przetarg i podpisała umowę na realizację zadania pod nazwą „Budowa zespołu boisk w miejscowości Gomulin”. Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

tablica rządowy Fundusz Polski Ład - informacja o dofinansowaniu inwestycjiZakres prac jest bardzo szeroki. Przebudowy i rozbudowy wymagał będzie plac zabaw przy Szkole Podstawowej w miejscowości Gomulin, a także wschodnie ogrodzenie szkoły na odcinku ok. 66,5 m.b., tj. wzdłuż nowo budowanych boisk.
W skład budowanego zespołu boisk wejdą natomiast:
– boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 36×22 m wraz z wyposażeniem oraz oświetleniem solarnym;
– boisko o nawierzchni poliuretanowej wraz z wyposażeniem do gry w piłkę nożną (ORLIK) o wymiarach 59×29 m wraz z oświetleniem hybrydowym,
– kontener szatniowy wraz z niezbędnymi przyłączami,
– utwardzone dojścia, ciągi komunikacyjne,
– piłkochwyty i ogrodzenie boisk z bramą i furtką,
Przebudowana zostanie także linia kablowa, która jest w kolizji z projektowana infrastrukturą.

Umowa z wykonawcą została zawarta 20 października 2022 roku na kwotę 2.681.098,65 zł. Prace mają zostać wykonane do końca 2023 r.
Na realizację tej inwestycji gmina Wola Krzysztoporska pozyskała 1.265.500 zł dofinansowania z pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.