W Krzyżanowie będzie plac zabaw i siłownia

Jeszcze w tym roku w Krzyżanowie ma powstać ogólnodostępny plac zabaw i siłownia terenowa. Na realizację tego przedsięwzięcia gmina uzyskała dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Warto dodać, że będzie to już 22 tego typu kompleks sportowo-rekreacyjny na terenie gminy Wola Krzysztoporska.

Obiekt powstanie za budynkiem Domu Ludowego w Krzyżanowie. Całkowity koszt budowy placu zabaw i siłowni zewnętrznej terenowej wyniesie 219.469,77 zł. Część tej kwoty, a dokładnie 90.000 zł stanowiła będzie dotacja celowa Samorządu Województwa Łódzkiego. Prawie 129,5 tys. zł z własnego budżetu przeznaczy na zadanie gmina Wola Krzysztoporska.
Zakres prac obejmuje budowę placu zabaw i siłowni (każde o powierzchni 169 m2), w skład których wchodzą: 6 zestawów zabawowych, 5 zestawów sportowych, ławki, kosze na śmieci, regulamin i układ komunikacji wewnętrznej. Obiekty zostaną także ogrodzone i oświetlone. Pojawi się również szata roślinna, która ma pełnić funkcję estetyczną i parawanową, chroniącą obiekt od warunków atmosferycznych.
Plac zabaw i siłownia mają być gotowe do 20 listopada 2019 r.