W Krzyżanowie powstał plac zabaw i siłownia

W Krzyżanowie powstał ogólnodostępny plac zabaw i siłownia terenowa. Na realizację tego przedsięwzięcia gmina uzyskała dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Warto dodać, że to już 22 tego typu kompleks sportowo-rekreacyjny na terenie gminy Wola Krzysztoporska.

Obiekt powstał za budynkiem Domu Ludowego w Krzyżanowie. Całkowity koszt budowy placu zabaw i siłowni zewnętrznej wyniósł 219.469,77 zł. Część tej kwoty, a dokładnie 90.000 zł stanowiła dotacja celowa Samorządu Województwa Łódzkiego. Prawie 129,5 tys. zł z własnego budżetu przeznaczyła na zadanie gmina Wola Krzysztoporska.
Zakres prac objął budowę placu zabaw i siłowni (każde o powierzchni 169 m2), w skład których weszło: 6 zestawów zabawowych (huśtawka wagowa, podwójna, karuzela tarczowa, bujaki koń i słoń, zestaw zabawowy), 5 zestawów sportowych (biegacz, krzesło do wyciskania, orbitrek, twister, wahadło), ławki, kosze na śmieci, regulamin i układ komunikacji wewnętrznej. Obiekty zostały także ogrodzone i oświetlone. Pojawiła się również szata roślinna, która ma pełnić funkcję estetyczną i parawanową, chroniącą obiekt od warunków atmosferycznych. Wokół jest też utwardzone dojście z kostki betonowej o powierzchni 115,20 m2.
Roboty budowlane zostały zakończone w listopadzie.