W marcu ruszyły orliki

zdjęcie bordowego kontenera dla administratora orlika z białym napisem Orlik 2012 Bujny

Jak bardzo potrzeba ruchu nam wszystkim, a szczególnie dzieciom, które spędziły zimę przed komputerami na zdalnym nauczaniu, nikogo nie trzeba chyba przekonywać. Ale zbliżająca się wiosna daje pewną nadzieję. 1 marca ruszyły zajęcia na orlikach, a na terenie gminy Wola Krzysztoporska mamy dwa takie obiekty – w Bujnach i w Woli Krzysztoporskiej. Będzie można poćwiczyć!

Obydwa obiekty biorą udział w projekcie „Lokalny Animator Sportu”. Dzięki temu wynagrodzenia dla pracujących tu animatorów będą w połowie pokryte z budżetu gminy Wola Krzysztoporska (1.200 zł miesięcznie na każdy orlik), a w połowie dofinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Animatorzy będą pracować od 1 marca do 30 listopada 2021 r.

W Woli Krzysztoporskiej – jak informuje Błażej Strzelczyk, jeden z animatorów tu pracujących – co miesiąc wywieszany będzie harmonogram, w jakich godzinach będzie można pograć w piłkę czy skorzystać z rad animatora. Do dyspozycji na orliku jest sprzęt sportowy (piłki, hula-hop, rakietki do badmintona czy tenisa itp.). Co jakiś czas (o ile pozwoli pandemia) organizowane będą turnieje, mistrzostwa gminy czy spartakiady dla najmłodszych.
Pograć w piłkę nożną, siatkową czy w koszykówkę można też na orliku w Bujnach (przy Szkole Podstawowej).