W Parzniewicach programują i gotują

chłopcy przy komputerach i zestawach pomocy naukowych

Zestawy go nauki programowania, drukarka 3D, roboty, aparat fotograficzny, ale też zestawy do lutowania czy sprzęt AGD – takie m.in. rzeczy trafiły do Szkoły Podstawowej w Parzniewicach i są już wykorzystywane nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w ramach kół zainteresowań oraz do dokumentacji imprez szkolnych. Koszt zakupionego sprzętu to 60 tys. zł.

W ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” dla Szkoły Podstawowej w Parzniewicach zostały kupione następujące sprzęty i pomoce dydaktyczne: stacja lutownicza, zestaw do nauki lutowania, niezbędnik warsztatowy, drukarka 3D z zapasem filamentów biodegradowalnych, 8 zestawów Lego do nauki programowania, mata warsztatowa do robotyki, 10 zestawów FORBOT do nauki Arduino z mikrokontrolerami i płytką stykową, 4 mierniki uniwersalne, 16 zestawów elektronicznych BOFFIN, aparat fotograficzny z możliwością nagrywania, statyw do aparatu, gimbal, mikrofon nakamerowy, 2 mikroporty, zestaw oświetlenia ciągłego, głośnik przenośny z mikrofonem, zestaw mikrofonów nagłownych, sprzęt AGD (waga, patelnia, robot, 3 gofrownice, zestaw garnków, zestaw naczyń, blender, kuchenka indukcyjna jednopalnikowa, piekarnik nablatowy, deski do krojenia, noże), zestawy do szydełkowania i robótek ręcznych (kanwa, mulina do haftu, igły, włóczki, szydełka), laminarka z zestawem folii do laminowania, 10 pistoletów do kleju na gorąco z zapasem kleju, 12 wypalarek do drewna, tablica magnetyczna, 5 szafek zamykanych, 9 stolików szkolnych, 18 krzeseł szkolnych.
– Ten sprzęt wykorzystywany jest nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w ramach kół zainteresowań, tj.: koła naukowego, koła artystycznego, zespołu wokalnego oraz do dokumentacji imprez szkolnych – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Parzniewicach Adrianna Grela.
Koszt zakupionego w ramach „Laboratoriów Przyszłości” sprzętu to 60 tys. zł.

Ale to nie wszystkie nowości w Parzniewicach. – Dzięki „Narodowemu programowi rozwoju czytelnictwa” udało nam się zakupić 142 pozycje książkowe dla oddziału przedszkolnego o tematyce bezpieczeństwa i ekologii, rozwijające umiejętność czytania, przybliżające legendy i historię Polski oraz życiorysy sławnych Polaków. Została też podpisana umowa na zakup pomocy dydaktycznych wraz z oprogramowaniem w ramach programu „Aktywna tablica” – dodaje dyrektor Adrianna Grela. – Poza tym grupa nauczycieli ze SP w Parzniewicach wzięła udział w projekcie edukacji cyfrowej współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej „Lekcja enter”. Podczas 40-godzinnego szkolenia dowiedzieli się oni, jak w większym stopniu wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w codziennej pracy z uczniami.

Fot. SP Parzniewice