W Poraju i Piekarach powstaną place zabaw z siłowniami

Istniejący już plac zabaw i siłownia plenerowa w miejscowości Krężna Kolonia
Istniejący już plac zabaw i siłownia plenerowa w miejscowości Krężna Kolonia

Jeszcze w tym roku w gminie Wola Krzysztoporska mają powstać dwa nowe place zabaw z siłowniami zewnętrznymi. Na terenie gminy są już 23 takie obiekty.

Kompleksy sportowo-rekreacyjne składające się z placu zabaw dla dzieci i siłowni plenerowej powstaną w Poraju i Piekarach. Oba obiekty będą bliźniaczo podobne.
Place zabaw będą miały powierzchnię 169 m2 każdy i będą się składały z kilku różnych zabawek: huśtawki wagowej, huśtawki podwójnej, karuzeli tarczowej, bujaka konia, bujaka słonia, zestawu zabawowego. Place zaopatrzone będą oczywiście w kosze parkowe (8 szt.) i ławki (12 szt.).
Z kolei siłownie zewnętrzne będą się składać z tzw. biegacza, krzesła do wyciskania, orbitreka, twistera, wahadła.
Place zabaw i siłownie będą oświetlone (przy każdym stanie 6 latarni) i ogrodzone płotem panelowym. Utwardzony zostanie także teren wokół nich. Nie zabraknie również zieleni, a planowane nasadzenia to: jabłoń Royalty, klon zwyczajny (6 szt.) oraz trzmieliny Fortuna (235 szt.).
Na drodze przetargu wyłoniono już wykonawcę robót.
Obiekt w Piekarach kosztować będzie 146.608,12 zł. Na tę inwestycję został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego o przyznanie dotacji celowej w ramach dofinansowań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.
Kompleks sportowo-rekreacyjny w Poraju wykonany zostanie za kwotę 147.584,63 zł.
Prace przy obu obiektach mają się zakończyć do 20 listopada 2020 r.