W Rokszycach bawili się i szczepili

Zdjęcie zbiorowe uczestników festynu z banerem informacyjnym

Koło Gospodyń Wiejskich w Rokszycach zorganizowało 14 sierpnia festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień „Szczepimy się z KGW”.

W mobilnym punkcie szczepień w czasie trwania festynu zaszczepiły się 22 osoby, korzystając z jednorazowej szczepionki firmy Johnson&Johnson.
Panie z KGW przygotowały dla wszystkich uczestników festynu moc darmowych atrakcji. Było częstowanie własnoręcznie przygotowanymi potrawami: był żur, różne rodzaje sałatek, chleb ze smalcem i ogórkiem, ciasta, lemoniada i napoje. Druhowie z OSP zadbali o dania z grilla i pieczone kiełbaski z ogniska. Nie zapomniano też o atrakcjach dla dzieci: animatorki zapewniły malowanie twarzy i konkursy z nagrodami, były dmuchańce, wata cukrowa oraz lody.
– Także nasi strażacy jak zwykle przygotowali dla dzieci pokaz wodny, pokaz sprzętu strażackiego i przejażdżkę wozem strażackim oraz przejażdżkę kucykiem dla najmłodszych. Oprawę muzyczną poprowadził do późnych godzin nocnych DJ Wiktor – dodaje przewodnicząca KGW Rokszyce Anna Muszalak. – Dzięki wspaniałemu sponsorowi – Firmie Kaufland – dzieci miały bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci fantów.
W trakcie festynu, na prośbę radnego powiatu Ryszarda Cieślaka, wszyscy ludzie dobrej woli wsparli zbiórkę pieniężną na rzecz chorej Natalki z Kacprowa. Udało się zebrać około 2000 zł.
– Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego festynu Zbigniewowi Ziembie, wicemarszałkowi województwa łódzkiego oraz radnemu powiatu piotrkowskiego Ryszardowi Cieślakowi. Ogromne podziękowania Firmie Kaufland, sponsorom, sołtysowi Piotrowi oraz druhom OSP Rokszyce za pomoc i ogromne zaangażowanie w przygotowanie i realizację naszego przedsięwzięcia – dodają panie z KGW.

Fot. KGW Rokszyce