W Siomkach integrowali się przy ognisku

W sobotnie popołudnie, 12 października mieszkańcy Siomek biesiadowali wspólnie przy „ognisku koszyczkowym”. Jak sama nazwa mówi, każdy coś ze sobą przyniósł i zabawa była doskonała.

– Wszyscy wspólnymi siłami zastawiliśmy stoły, na których królowały przetwory jesienne, chleb i smalec – opowiada sołtys Siomek Katarzyna Kuciapa. – Dla najmłodszych były oczywiście słodycze i smakołyki, ale największą atrakcją okazały się tzw. dmuchańce i zabawy z animatorką. Miłą i ciepłą atmosferę sprawiło ognisko, przy którym wspólnie piekliśmy kiełbaski. To nasza pierwsza impreza integracyjna. Mam nadzieję, że takie ogniska staną się naszą wspólną tradycją, by móc się spotkać i porozmawiać – dodaje sołtys wsi.
– Chcielibyśmy też podziękować GOK-owi za dofinansowanie dmuchańców oraz tym, którzy tak chętnie pomagali i zaangażowali się w przygotowanie naszego ogniska, a byli wśród nich m.in.: radny Paweł Malik, Wojciech Kazub, Łukasz Jagiełło, Julita Karnel (przewodnicząca KGW Siomki), Kordian Pawłuś, Grzegorz Sobieraj, Artur Jarmakowski – dodają organizatorzy imprezy.

Fot. Sołectwo Siomki