W Woli Krzysztoporskiej ruszył policyjny punkt przyjęć interesantów

Na razie dwa razy w tygodniu, ale w przyszłości być może częściej w Woli Krzysztoporskiej dyżurować będą policjanci. W środę, 13 stycznia 2016 oficjalnie ruszył w Woli Krzysztoporskiej policyjny punkt przyjęć interesantów.

Uroczyste przecięcie wstęgi towarzyszyło otwarciu nowej placówki policji w Woli Krzysztoporskiej. Punkt, który mieści się w budynku przy ul. Południowej 2, czynny będzie na razie we wtorki od godziny 10.00 do 13.00 i czwartki od godz. 16.00 do 19.00. W tym czasie dyżur pełnić tu będzie dzielnicowy – funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Grabicy – jednostki, która obejmuje zasięgiem działania gminę Wola Krzysztoporska.
Z nowej policyjnej placówki zadowolony jest wójt Roman Drozdek, który od dawna zabiega o stały powrót policji na teren gminy. – Mam nadzieję, że wkrótce przyjdzie taki dzień, w którym cieszyć się będziemy także z powrotu komisariatu czy chociażby posterunku do Woli Krzysztoporskiej. Ale to ważny krok w zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy – mówił wójt.
– W imieniu własnym i komendanta miejskiego policji w Piotrkowie Dariusza Walichnowskiego chciałbym podziękować za zaangażowanie pana wójta, jego zastępcy, całej Rady Gminy za to, że możemy otworzyć punkt przyjęć interesantów – mówił z kolei obecny na uroczystości otwarcia I zastępca komendanta miejskiego policji w Piotrkowie Trybunalskim mł. insp. Dariusz Partyka. – Jest to początek. Być może kiedyś powstanie tu posterunek czy nawet coś więcej. Wszystko zależy od tego, jakie będą dyspozycje z Komendy Głównej. Na razie są sugestie, żeby właśnie takie punkty powstawały i żeby policja była bliżej społeczeństwa. Obecni tu policjanci będą rozmawiać z mieszkańcami, przyjmować interesantów, przyjmować uwagi i podejmować problemy, które jako policja możemy rozwiązać. To dobre rozwiązanie, bo niektórzy mogli mieć problem z dojazdem do Komisariatu w Grabicy czy Piotrkowie. Teraz będzie na pewno bliżej i łatwiej – mówił zastępca komendanta.
Nie oznacza to jednak, że policja będzie obecna w gminie tylko w te dwa dni. – Są tu oczywiście kierowane patrole (wspomaga nas w tym Oddział Prewencji z Łodzi), jeżdżą także policjanci z Piotrkowa – nie tylko w oznakowanych radiowozach, ale także nieoznakowanych pojazdach cywilnych, a więc działaliśmy w gminie i nadal będziemy rozwijać współpracę z gminą dla dobra mieszkańców – mówił Dariusz Partyka, któremu podczas uroczystości towarzyszyli: II zastępca komendanta miejskiego policji w Piotrkowie Trybunalskim podinsp. Tomasz Miłak, komendant Komisariatu Policji w Grabicy podkom. Krzysztof Pach, dzielnicowy – sierż. szt. Hubert Michalak oraz mł. asp. Ilona Sidorko, oficer prasowy policji.
W otwarciu punktu uczestniczyli także przedstawiciele samorządu: przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka, radna Beata Wieczorek, zastępca wójta Mieczysław Warszada, radny Rady Powiatu Piotrkowskiego Zbigniew Ziemba, kierownik Referatu Budownictwa UG Paweł Zajączkowski, sołtys Woli Krzysztoporskiej Antoni Mroczkowski, a także pierwszy mieszkaniec gminy, który zainteresował się nowo otwieraną placówką.

Przypominamy, że zawsze można też skorzystać z pomocy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Grabicy (tel. 44-616-11-77) lub Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim (tel. 44-647-91-206).

Do dyspozycji mieszkańców są także dzielnicowi:
asp. Karol Wrzeszcz – tel. 516-436-977
sierż. sztab. Hubert Michalak – tel. 516-437-002