W Woźnikach Kolonii zebrali 70 worków śmieci!

W dniach 26 i 27 kwietnia 2019 roku mieszkańcy wsi Woźniki Kolonia wraz z sołtys Bożeną Gruszczyńską zorganizowali akcję ,,Sprzątania Świata”. Ochotnicy oraz najmłodsi mieszkańcy miejscowości posprzątali teren wokół drogi powiatowej nr 1916 E na odcinku Woźniki – Piekary oraz drogi wiodące przez wieś Woźniki Kolonia.

W akcji uczestniczyło 18 osób, w tym 6 dzieci. – Ogrom oraz różnorodność nieczystości przerażał. Zebrano około 70 worków śmieci o pojemności 120 l, które przy pomocy pracowników gminy Wola Krzysztoporska oraz miejscowej pani sołtys udało się dostarczyć na PSZOK. Wśród zebranych śmieci były nie tylko opakowania foliowe, puszki po piwie, szklane butelki, ale również elementy mebli i zastawy stołowej – mówi Agata Warzyńska.
Na zakończenie akcji “Sprzątania Świata” posadzone zostały podarowane przez gminę drzewa, którymi uzupełniono historyczną aleję lip posadzonych z inicjatywy królowej Bony. – Ochotników, którzy podjęli wyzwanie, większość przejezdnych mijała obojętnie, jednak spotkali się również z serdecznością i wdzięcznością pani sołtys i mieszkańców, którzy podarowali dla wszystkich orzechy, słodkości i napoje. Ogromny trud, jaki dzieciaki włożyły w tę akcję, został im wynagrodzony słodkimi upominkami – dodaje Agata Warzyńska.
W imieniu mieszkańców gminy oraz wsi Woźniki Kolonia, a zwłaszcza najmłodszych dzieci, które z największym zaangażowaniem usuwały to, czego dorośli nie potrafili po sobie posprzątać, apelujemy: „Miejsce śmieci jest w koszu!”.
Do udziału w podobnych przedsięwzięciach oraz do dbałości o porządek naszej małej Ojczyzny zachęcamy nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych.