Wakacje! A co z psem?

Psy do adopcji

Czy przyjaciel zasługuje na to, by przywiązać go do drzewa w lesie albo wyrzucić z samochodu? Pracownicy Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej coraz częściej odbierają zgłoszenia o błąkających się psach. Tylko w czerwcu do schroniska z terenu naszej gminy trafiło kolejnych 5 psów.

Rozpoczęły się wakacje. Większość z nas planuje bliższe lub dalsze wyjazdy. Cieszymy się nadchodzącym odpoczynkiem. Pozostaje jednak pytanie: co zrobić z psem?
Nie zostawiajmy pupila w lesie czy w przydrożnym rowie! Reagujmy, kiedy nasi sąsiedzi, członkowie rodziny czy znajomi planują wyjazd i nie myślą o swoim czworonogu. Pamiętajmy, że porzucenie zwierzęcia (np. przywiązanie do drzewa w lesie) traktuje się jako znęcanie i jest przestępstwem ściganym z urzędu, zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.
W okresie wakacyjnym zauważyć można większą liczbę bezdomnych zwierząt. Coraz częściej pracownicy urzędu odbierają zgłoszenia o błąkających się psach. Tylko w czerwcu do schroniska z terenu naszej gminy trafiło 5 psów.
Przypominamy również o akcji adopcyjnej psów ze schroniska. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 44 6163983.