Wakacyjne remonty w szkołach

Wakacje to dobry czas na remonty i inwestycje w szkołach. W tym roku uczniowie opuścili placówki już w marcu, swobodnie można więc było zabrać się za prace remontowe. Co udało się w ostatnim czasie poprawić w szkołach na terenie gminy Wola Krzysztoporska?

Szkoła Podstawowa w Krzyżanowie

W Krzyżanowie remonty swój początek miały już w kwietniu 2020, kiedy to wymieniono chodnik i założono przepusty odprowadzające deszczówkę od rynien wzdłuż budynku szkoły. Naprawa opaski znajdującej się wokół budynku Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie kosztowała 9.840 zł.
Zaraz po zakończeniu roku szkolnego na teren szkoły weszła ekipa remontowa, która dokonała wymiany starych, drewnianych, zniszczonych podłóg na wykładzinę termozgrzewalną. – Remont polegał na demontażu drewnianych podłóg, wykonaniu odpowiedniej izolacji, zrobieniu wylewek betonowych, na które w ostatnim etapie przyklejono wykładziny termozgrzewalne. Wymiany podłóg dokonano w sali gimnastycznej, szatniach i magazynku w bloku sportowym oraz pomieszczeniach biurowych i socjalnych (gabinet dyrektora szkoły, sekretariat, pokój nauczycieli, pokój woźnych oraz magazynek techniczny). Łączna powierzchnia wymienionych podłóg wyniosła ponad 178 m kw. Koszt remontu opiewa na kwotę: 29.904,74 zł – mówi dyrektor SP Krzyżanów Magdalena Ryżewska. – Nie można nie wspomnieć, że dużym wsparciem okazała się pomoc niezawodnych druhów OSP oraz sołtysa Krzyżanowa, którzy to w czynie społecznym pomalowali ściany kilku z wymienionych pomieszczeń. Serdecznie im za to dziękuję w imieniu swoim oraz uczniów naszej szkoły – dodaje.
We własnym zakresie w całej szkole odmalowano również futryny drzwi do sal lekcyjnych i pozostałych pomieszczeń oraz część grzejników i drzwi wejściowe.
– Mamy nadzieję, że u progu nowego roku szkolnego 2020/2021 zarówno uczniowie, rodzice, jak i pracownicy szkoły będą zadowoleni z efektu przeprowadzonych remontów – dodaje Magdalena Ryżewska.

Szkoła Podstawowa w Parzniewicach

Sporo działo się też w Parzniewicach. Przede wszystkim udało się zakończyć budowę budynku gospodarczego o powierzchni 33,90 m kw. przy Szkole Podstawowej. To zadanie kosztowało niemal 50 tys. zł (dokładnie 49.987,20 zł).
Trzeba też było naprawić uszkodzenia dachu na budynku szkoły i sali gimnastycznej powstałe w wyniku czerwcowej ulewy (3.013 zł). Naprawiono również uszkodzone szambo przy szkole (wymieniono dwie studnie kanalizacyjne oraz przyłącze kanalizacji sanitarnej dł. ok. 42 mb na odcinku od budynku szkoły w kierunku zbiornika). Te prace kosztowały 12.177 zł.
Naprawy wymagała również opaska drenażowa wokół budynku szkoły, a jej koszt to 3.075 zł.
– Jak widać, w minione wakacje przeprowadzono u nas sporo remontów. Niektóre prace – jak malowanie korytarzy i części klas lekcyjnych – wykonaliśmy własnymi środkami – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Parzniewicach Adrianna Grela. – Wykonane zastały także przeglądy roczne i pięcioletnie wszystkich budynków i obiektów – dodaje.

Szkoła Podstawowa w Gomulinie

Podczas wakacji w Szkole Podstawowej w Gomulinie pomalowano 9 klas lekcyjnych, 2 korytarze i forum szkolne (łącznie ok. 2.218 m kw.) – to wszystko za kwotę 28.486,80 zł. Położono również tynk mozaikowy na korytarzu przy hali sportowej na powierzchni łącznej ok. 121,76 m kw., co kosztowało 11.906,40 zł. – Naprawione zostało też ogrodzenie znajdujące się przy przedszkolu – zamontowano nową blachę falistą (koszt 4.460 zł). Wymienione zostały również uszkodzone drzwi wejściowe do szkoły. Wszystkie zaplanowane prace remontowe zostały ukończone – dodaje dyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie Iwona Zapała.

Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej

– W tym roku szkolnym, mimo trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa, w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej udało się przeprowadzić zaplanowane prace remontowe. W tym trudnym czasie zadbaliśmy nie tylko o estetykę szkoły, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo uczniów – mówi dyrektor placówki Anna Otwinowska. – W czasie wakacji został przeprowadzony remont dwóch korytarzy oraz sali polonistycznej, gdzie nie tylko położono gładzie, pomalowano ściany, ale też wycyklinowano i pomalowano parkiet. Odnowione pomieszczenia wyglądają bardzo estetycznie i czekają na powrót uczniów.
Wykonane prace kosztowały 30.135 zł.
Wcześniej, bo w listopadzie 2019 r., wyremontowano trzy łazienki w budynku oddziałów przedszkolnych. Zaadaptowano też większe pomieszczenia na sklepik szkolny i bibliotekę. Odmalowano, wyposażono w regały, stoliki, rolety. Koszt tych robót to 45.000 zł.

Szkoła Podstawowa w Bujnach

W SP Bujny większe remonty (np. wymiana okien) odbyły się w latach ubiegłych, teraz więc wykonano drobniejsze prace. – Własnymi siłami wykonaliśmy malowanie korytarzy szkolnych – mówi dyrektor placówki Bogusława Bajerowska.

Szkoła Podstawowa w Bogdanowie

Dużych remontów nie było też w Bogdanowie. – Mamy odmalowane sale, nowe meble, w wakacje nie było więc konieczne wykonywanie żadnych remontów. Wcześniej – podczas ferii zimowych – wyremontowany został oddział przedszkolny – mówi z kolei dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogdanowie Tamara Kałcz.

Przedszkole Samorządowe w Woli Krzysztoporskiej

– W wakacje w Przedszkolu Samorządowym w Woli Krzysztoporskiej odbywały się prace porządkowe i drobne remonty, aby przygotować naszą placówkę na przyjęcie dzieci – mówi dyrektor placówki Ilona Wieczorek-Michalska. – Pomalowane zostały dwie sale zajęć dla dzieci, zaplecze kuchenne i kuchenna klatka schodowa. W toalecie dla najmłodszej grupy dzieci został zamontowany brodzik z prysznicem. W czterech salach zamontowaliśmy zakupione przez Radę Rodziców telewizory. Kuchnia przedszkola wzbogaciła się o nowe urządzenie – została zakupiona profesjonalna zmywarko-wyparzarka, która pozwoli na dokładne mycie i dezynfekowanie naczyń. Prowadzone były również prace w ogrodzie Przedszkola, gdzie wycięte zostały obumarłe i zagrażające bezpieczeństwu drzewa, dosialiśmy trawę i wypielęgnowaliśmy klomby kwiatowe – dodaje dyrektor przedszkola.

Szkoła Podstawowa w Gomulinie


Szkoła Podstawowa w Krzyżanowie

Szkoła Podstawowa w Parzniewicach

Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej

Przedszkole Samorządowe w Woli Krzysztoporskiej