Walczyli, by zasiąść w fotelu wójta

zdjęcie grupowe uczestników i organiztorów konkursu z wójtem

Mogą się pochwalić znakomitą jak na tak młodych ludzi wiedzą o samorządzie. 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy walczyli o „Fotel Wójta” w VI Gminnym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym pod patronatem wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka.

11 ósmoklasistów ze szkół podstawowych w Bogdanowie, Gomulinie, Krzyżanowie i Woli Krzysztoporskiej zmierzyło się z trudnym testem wiedzy o Konstytucji RP, funkcjonowaniu samorządu terytorialnego oraz współczesnym życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała Komisja Konkursowa w składzie: dyrektor szkoły Iwona Zapała, specjalista ds. oświaty UG Karolina Piotrkowska oraz Małgorzata Kowalska – nauczycielka języka angielskiego. Zaszczytne I miejsce i nagrodę główną zdobyła Gabriela Gajda reprezentująca Szkołę Podstawową w Gomulinie i to właśnie ona na jeden dzień zasiądzie w Fotelu Wójta, by dzierżyć stery rządów naszej gminy. Gabrysia otrzymała również pamiątkowe pióro z wygrawerowanym napisem „Marzenia się spełniają”, które będzie jej przypominało o tej wyjątkowej chwili.
Dyrektor Iwona Zapała pogratulowała wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności i wspólnie z wójtem wręczyła uczniom biorącym udział w konkursie dyplomy i upominki. Wójt Roman Drozdek wyraził uznanie dla wszystkich konkursowiczów, ponieważ wykazali się dużą wiedzą o samorządzie terytorialnym i świecie współczesnym, co w przyszłości może zaowocować pracą na rzecz naszej małej ojczyzny.
Konkurs przygotował Szkolny Klub Obywatelski, a jego koordynatorkami były panie Ewa Maciołek i Małgorzata Kowalska.

Fot. SP Gomulin