Wędkarska sobota w Wygodzie

Grupa dzieci i dorosłych stojąca na tle stawu w Wygodzie

Nie zimna, majowa, ale wędkarska – tak należałoby nazwać ostatnią sobotę maja (29.05). Od rana z okazji „Dnia Dziecka” na stawach w Wygodzie rywalizowały dzieci, a po południu dorośli miłośnicy wędkowania. I to dzieci okazały się lepsze.

Grupa wędkarzy stojąca na tle domku w WygodzieDla dzieci, które wędkowanie rozpoczęły o godzinie 9.00, były słodycze i życzenia od wędkarzy. Nie zabrakło też zaciętej rywalizacji.
Wśród dziewcząt zwyciężyła Dominika Grochowalska, na II miejscu znalazła się Anna Krakowiak, a III miejsce zajęła Maria Sobieraj.
Na podium u chłopców zameldowali się: I – Mikołaj Senderecki, II – Krystian Tanasewicz, III – Marcel Pawłowski.

A po południu wędkarze z większym stażem walczyli w zawodach o tytuł mistrza Koła nr 35 PZW metodą spławikową. Mistrzem na rok 2021 został Wojciech Warzyński, II miejsce zajął Mirosław Szymczyk, a na III miejscu znalazł się Edward Cieślak.
– Pragnę z ogromnym zadowoleniem poinformować, że młodzi wędkarze złapali więcej ryb niż ich dorośli koledzy. Gratulujemy wszystkim i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez nasze koło- mam tylko nadzieję, że pogoda będzie łaskawsza – dodaje Jarosław Warzyński, prezes Koła nr 35 PZW Wola Krzysztoporska.