Wigilijne stoły w Gomulinie

W gościnnych progach Domu Ludowego w Gomulinie odbył się tegoroczny Przegląd Stołów Wigilijnych, podczas którego swoje pomysły na świąteczne potrawy prezentowały niemal wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska.

Przegląd kulinarny zorganizował Gminny Ośrodek Kultury. 10 grudnia na Sali Domu Ludowego w Gomulinie zameldowało się 29 KGW i Koło 50+ działające przy GOK. Spotkanie rozpoczął ks. proboszcz parafii w Gomulinie Tadeusz Koziorowski, przypominając, czym jest nadchodząca Wigilia i Boże Narodzenie. Zebrani podzielili się opłatkiem, a kolędy zaśpiewały zespoły Pasjonatki i Nadzieja. Były też życzenia i… rózgi z humorem wręczane przez Świętego Mikołaja.
Najważniejsze i najpiękniejsze były jednak wigilijne stoły z najróżniejszymi i bardzo smacznymi potrawami. Ale zachwycały nie tylko one. Panie z KGW prześcigały się w przepięknych, własnoręcznie wykonanych dekoracjach.
Nic więc dziwnego, że trudno byłoby wybrać te najpiękniejsze. Tym razem zrezygnowano więc z formy konkursowej i równorzędne nagrody przyznano wszystkim uczestnikom przeglądu. Razem z przewodniczącą Rady Gminy Marią Głowacką wręczali je wójt Roman Drozdek, zastępca wójta Mieczysław Warszada i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jolanta Kołacińska.
Wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w tym niezwykłym, świątecznym spotkaniu, dziękowała radna z terenu Gomulina Beata Gawryszczak.
Szczególne podziękowania warto też skierować do gospodarzy wydarzenia – pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Gomulina i OSP Gomulin.