Wigilijne stoły tym razem w Rokszycach

Już w najbliższą niedzielę, 9 grudnia w nowo wybudowanym Domu Ludowym w Rokszycach odbędzie się tradycyjny przegląd kulinarnych pomysłów związanych z Wigilią Bożego Narodzenia. A zaprezentują je panie z terenu gminy Wola Krzysztoporska.

– Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy wszyscy wszystkim ślemy życzenia, wybaczamy sobie wzajemnie, a przede wszystkim staramy się przekazywać tradycje świąteczne z pokolenia na pokolenie – mówi Jolanta Kołacińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej. – Jest to odpowiedni moment na organizowanie spotkań opłatkowych, warsztatów rękodzieła, konkursów potraw wigilijnych oraz wystaw stroików i ozdób świątecznych. W naszej gminie również staramy się nawiązywać do tych tradycji organizując konkurs stołów wigilijnych połączony ze spotkaniem opłatkowym – dodaje.
Odbędzie się on 9 grudnia 2018 r. (niedziela) od godz. 15:00 w nowo wybudowanym Domu Ludowym w Rokszycach (Rokszyce 39) i będzie nosił nazwę „Stoły wigilijne – kulinarne i artystyczne dziedzictwo”.
W wydarzeniu weźmie udział 26 reprezentacji Kół Gospodyń Wiejskich oraz członkowie Koła 50+. Konkurs, który jest prawdziwą ucztą dla podniebienia i oczu, organizuje Gminny Ośrodek Kultury oraz KGW i OSP Rokszyce.
W tegorocznym programie znajdzie się również występ artystyczny dzieci i młodzieży z gościnnych Rokszyc.
Serdecznie zapraszamy!