Wizyta strażaków OSP w Szkole Podstawowej w Bujnach

na sali młodzież i strażacy - na pierwszym planie sprzęt

Strażacy z OSP Bujny odwiedzili 20 marca miejscową szkołę podstawową, aby opowiedzieć o swojej służbie, propagować wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa i zachowań w sytuacjach zagrożenia, a także zademonstrować sprzęt będący wyposażeniem jednostki.

– Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi, katastrof budowlanych oraz prowadzi wiele innych działań na rzecz społeczności, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców – mówią przedstawiciele szkoły. – Interwencje te często są bardzo niebezpieczne i wymagają niezwykłej odwagi. Dzięki naszym gościom mieliśmy okazję zobaczyć, z czego składa się pełny strój bojowy strażaka. Dowiedzieliśmy się, jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy zabezpieczające przed ogniem i innymi zagrożeniami związanymi z akcją ratowniczą. Uczniowie mogli również zobaczyć sprzęt i wyposażenie wozu strażackiego. Była to bardzo pouczająca lekcja. Jesteśmy bardzo wdzięczni Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujnach za poświęcony nam czas oraz cenne rady dotyczące zapobiegania pożarom – dodają.
Strażacy zachęcali także do wstąpienia w szeregi OSP. – Młodzieżową Drużynę Pożarniczą (MDP) w Bujnach prowadzi dh Igor Kuśmierski i cały czas trwają zapisy. Serdecznie zapraszamy najmłodszych w wieku 8 – 16 lat. Kontakt poprzez fanpage bądź osobiście do dha Igora – przypominają druhowie z Bujen.
Fot. SP Bujny, OSP Bujny