Włoska przygoda uczniów z Bujen

uczestnicy projektu z opiekunami i nauczycielami

Trzydziestu uczniów Zespołu Szkół CKZ Bujny wyjechało na praktyki do Włoch. Z pobytu w okolicach Padwy młodzież przywiozła nie tylko doświadczenia, ale i włoskie smaki, którymi podzieliła się z kolegami i nauczycielami.

W piątek, 10 maja w świetlicy internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach odbył się „minibankiet” podsumowujący projekt „Zagraniczne praktyki ZS CKZ Bujny”, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. W ramach projektu wsparciem objęto 30 uczniów technikum leśnego, rolniczego oraz weterynaryjnego, którzy w marcu wyjechali na praktyki do Włoch, w rejon Padwy.

Na podsumowaniu obecni byli przedstawiciele Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim na czele z kierownikiem Rafałem Maciejewskim, Joanną Segiet, Justyną Kawałek; opiekun projektu Maciej Pieklak, a także nauczyciele i uczniowie.
Zebrani mogli obejrzeć prezentację multimedialną z pobytu na praktykach oraz zasmakować włoskich potraw. Uczniowie na ręce opiekuna i dyrekcji złożyli drobne upominki w podziękowaniu za możliwość wzięcia udziału w zagranicznej przygodzie.
A już 26 maja kolejna 30-osobowa grupa uczniów wyjedzie na miesięczne praktyki do Czech.

Fot. ZS CKZ Bujny