Woda w Rokszycach warunkowo dopuszczona do spożycia

Woda cieknąca z kranu

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 22.08.2022r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu publicznego w Rokszycach, gm. Wola Krzysztoporska.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu publicznego w Rokszycach zaopatrującego miejscowości: Rokszyce Pierwsze, Rokszyce Drugie, Wola Rokszycka, Oprzężów, Kol. Oprzężów, Piekarki, Kargał Las stwierdzono przekroczenie wartości parametrycznej manganu Woda warunkowo nadaje się do spożycia.

Podwyższona wartość manganu może pogarszać wygląd i smak wody, ale nie stwarza zagrożenia dla konsumentów.

W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia.

Woda może być wykorzystywana bez ograniczeń do celów spożywczych i gospodarczych.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U z 2017r., poz. 2294).

 

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 pdf Komunikat Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 22.08.2022r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu publicznego w Rokszycach, gm. Wola Krzysztoporska
205 KB 71