Wojewoda zachęca do symbolicznego uczczenia Święta Niepodległości

Niepodległa - plakat 11 listopada 2020 Narodowe Święto Niepodległości Świętuj Bezpiecznie

Wkrótce obchodzić będziemy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wojewoda łódzki zachęca do wzięcia udziału w programie „Niepodległa do hymnu” – tym razem jednak w zmienionej formule.

Oto treść listu wojewody łódzkiego

Szanowni Państwo,

Już wkrótce obchodzić będziemy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dziś niestety, sytuacja epidemiczna w Polsce i na świecie w sposób znaczący ogranicza normalne funkcjonowanie społeczeństwa, wręcz zmienia naszą codzienność w wielu najważniejszych aspektach. Jednym z przejawów tych ograniczeń, jest niemożność podniosłego, powszechnie i z dumą praktykowanego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada – jednego z najdonioślejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej.
Kierując się naszym wspólnym bezpieczeństwem i odpowiedzialnością za siebie i innych Biuro Programu NIEPODLEGŁA zaproponowało i zaprasza mieszkańców każdej miejscowości do symbolicznego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości poprzez udział w akcji „Niepodległa do hymnu”. Tegoroczna edycja kampanii, polegającej na wspólnym odśpiewaniu lub odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” w dniu Święta 11 listopada o godz. 12:00, ze względu na obostrzenia sanitarno-ochronne odbywać się będzie w zmienionej formule. O szczegółach „Niepodległej do hymnu 2020 – dołącz do akcji!” oraz innych możliwościach bezpiecznego i godnego świętowania 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszych małych Ojczyznach znajdą Państwo na stronie programu www.niepodlegla.gov.pl, jak również w załączniku infograficznym.
(…). Jestem przekonany, że pomimo sytuacji epidemicznej, nie zaniknie nasze poczucie wspólnoty i w tym szczególnym dniu będziemy razem, śpiewając w naszych domach, na balkonach czy podwórkach „Mazurka Dąbrowskiego”.

Łączę wyrazy szacunku i poważania
WOJEWODA ŁÓDZKI
Tobiasz Bocheński