Wójt Roman Drozdek dziękuje strażakom

Fot. arch. Dzień Strażaka, Bogdanów 2018

Strażacy są zawsze tam, gdzie ich potrzeba. Z okazji przypadającego dziś (4 maja) Dnia Strażaka z najlepszymi życzeniami do wszystkich druhów z terenu gminy Wola Krzysztoporska zwraca się wójt gminy Roman Drozdek. A my dołączamy do tych życzeń!

Dziś, w dzień św. Floriana, patrona strażaków, obchodzone jest święto tych, którzy pełnią tę zaszczytną służbę. Co roku w tym czasie uroczyście dziękowaliśmy im podczas obchodów Gminnego Dnia Strażaka. Dziś jest inaczej, ale nie oznacza to wcale, że nasza wdzięczność jest mniejsza.
– Z uwagi na epidemię koronawirusa nie ma tym razem uroczystych apeli, przemarszów, awansów i wyróżnień dla najlepszych. Nie ma, bo być nie może. Ale ważne jest, by strażacy mieli świadomość, że naprawdę jesteśmy im wdzięczni za ich codzienną pracę. Myślę, że jestem tu wyrazicielem wszystkich mieszkańców naszej gminy – mówi wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. – Chciałbym podziękować druhnom i druhom z wszystkich szesnastu jednostek OSP, którzy pokazali, że można zawsze na nich liczyć, tak ofiarnie pomagając chociażby w ostatniej akcji roznoszenia maseczek dla mieszkańców. Drodzy druhowie, jesteście filarem bezpieczeństwa gminy Wola Krzysztoporska. Współpracując z wami niespełna osiemnaście lat, dzisiaj jestem dumny, że udało się podnieść waszą rangę, udało się wykonać wiele inwestycji na waszą rzecz, podnieść poziom usprzętowienia, poprawić warunki w postaci zmodernizowanych strażnic i świetlic. Dzisiaj nie żałuję nawet jednej złotówki zainwestowanej w wasze organizacje. Trzeba dodać jednak, że żadne zdobycze techniki nie zastąpią ofiarności strażaka. Wy bronicie, chronicie, ratujecie, ale również integrujecie. Za to wszystko dziś dziękujemy! – mówi Roman Drozdek.
Do życzeń dołączają także radni Rady Gminy. – Dziękujemy za Wasze poświęcenie i niezawodność, za to, że możemy na Was liczyć w każdej sytuacji. Niech święty Florian czuwa nad Wami i waszymi rodzinami – dodaje Małgorzata Gniewaszewska, przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska.
A my – mieszkańcy gminy – przyłączamy się do tych życzeń!

Poniżej krótka galeria, jak w latach poprzednich świętowaliśmy Dzień Strażaka