Wójt Roman Drozdek odebrał tytuł „Człowieka Roku 2018”

W piątek (29 marca) w Łodzi, w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyła się gala podsumowująca plebiscyt Dziennika Łódzkiego „Człowiek Roku 2018”. Wśród nagrodzonych znalazł się zwycięzca plebiscytu w powiecie piotrkowskim wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska

Plebiscyt „Człowiek Roku 2018” Dziennika Łódzkiego, Ekspresu Ilustrowanego oraz serwisu Nasze Miasto był rozgrywany w czterech kategoriach. W powiecie piotrkowskim w kategorii SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA laureatem został wójt Woli Krzysztoporskiej Roman Drozdek, nominowany za rozwój gminy – rekordowe inwestycje m.in.: kompleksowy system odprowadzania i oczyszczania ścieków, budowę placów zabaw i siłowni w sołectwach, poprawę stanu dróg.
Roman Drozdek, który zwyciężył w powiecie piotrkowskim, a w całym województwie łódzkim zajął szóste miejsce, odebrał statuetkę z rąk prezesa Polska Press Marcina Polaka i redaktora naczelnego Dziennika Łódzkiego Marcina Kowalczyka.
– Uroczystość wręczenia nagród w plebiscycie na „Człowieka Roku 2018” zorganizowaną przez Dziennik Łódzki oceniam wzorowo. Każdy z uczestników potraktowany został w sposób wyjątkowy, bardzo szczególny. Wręczenie statuetek i dyplomów w pięknej oprawie muzycznej, w gronie wyróżnionych ze wszystkich powiatów województwa łódzkiego pozwoliło mi poczuć się zaszczyconym, że reprezentuję powiat piotrkowski i gminę Wola Krzysztoporska. Przyznanie mi tytułu Człowieka Roku Powiatu Piotrowskiego – za co serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos – jest dla mnie ogromnym przeżyciem, ogromnym zaszczytem i satysfakcją. Zapewne ta wysoka Państwa ocena mojej pracy w samorządzie mobilizuje, determinuje i zobowiązuje mnie do jeszcze lepszej pracy i dalszej służby na rzecz naszej gminy Wola Krzysztoporska i całego powiatu piotrkowskiego – mówił po uroczystości wręczenia statuetek wójt Roman Drozdek.
Oprócz Romana Drozdka w powiecie piotrkowskim wyróżnieni zostali: Marek Ostrowski (biznes), Magdalena Wnukiewicz (działalność społeczna) i Aleksandra Grabowska (kultura).

Fot. Karolina Wojna „Dziennik Łódzki”