Wójt Roman Drozdek odznaczony medalem „Za Zasługi dla Policji”

Fot. KWP w Łodzi

Wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek odznaczony został medalem „Za Zasługi dla Policji”. Odznaczenie wręczono w Łodzi podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji Polskiej.

Tegoroczne obchody Święta Policji (30 lipca) były niezwykle uroczyste, bowiem w tym roku mija 100 lat od powołania policji państwowej i 20 lat od powstania Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.
Były życzenia, gratulacje i nominacje na wyższe stopnie służbowe dla policjantów, ale nie zabrakło też podziękowań dla osób, które wprawdzie nie są funkcjonariuszami, ale wspomagają działania policji. Wśród 13 osób z całego województwa łódzkiego odznaczonych medalem „Za Zasługi dla Policji” znalazł się wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. A doceniono jego zaangażowanie w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy. – Poprzez osobiste zaangażowanie i podejmowanie inicjatywy wnosi duży wkład w proces doskonalenia współpracy z Komendantem Miejskim Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Wykazuje zainteresowanie i zrozumienie dla potrzeb policji, aktywnie wspierając inicjatywy kolegialnych organów samorządowych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy – czytamy m.in. w uzasadnieniu przyznania brązowego medalu „Za Zasługi dla Policji”.
A materialnym wyrazem wsparcia dla policji są chociażby przekazywane od kilku lat środki finansowe na patrole ponadnormatywne na terenie gminy Wola Krzysztoporska.
Policja doceniła także starania wójta na rzecz przywrócenia w Woli Krzysztoporskiej posterunku policji (na ten cel zabezpieczono już środki w wysokości ok. 2 mln zł, a gmina Wola Krzysztoporska nieodpłatnie przekazała działkę pod budowę obiektu).
Decyzję o nadaniu medalu na wniosek policji podpisał minister spraw wewnętrznych.

Fot. KWP w Łodzi