Wójt Roman Drozdek na spotkaniu samorządowców z prezydentem

Wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek i prezydent RP Andrzej Duda

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Andrzej Duda zaprosił w poniedziałek (29 maja) do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli samorządów. Wśród zaproszonych był też wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

– Miałem możliwość porozmawiania z panem prezydentem. Rozmowa była bardzo sympatyczna, a dotyczyła oczywiście naszej gminy. Czułem się zaszczycony, że mogłem reprezentować gminę Wola Krzysztoporska na tak wysokim szczeblu. W tym miejscu chciałbym wszystkim samorządowcom działającym na rzecz „Naszej Małej Ojczyzny” przekazać od pana prezydenta Dudy słowa wdzięczności i uznania – mówił po spotkaniu wójt Roman Drozdek.

Prezydent wręczył działaczom odznaczenia państwowe i dziękował za „służbę dla współmieszkańców”.
– Samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Oznacza istotną, może i najistotniejszą decentralizację władzy państwowej, realizowaną w jakimś sensie poprzez, ale także i dla zasady subsydiarności, czyli inaczej mówiąc – pomocniczości – mówił prezydent Duda, podkreślając, że to samorządowcy widzą Polskę „najbliżej”, jej niedostatki, problemy, także te, które wynikają z braku dostatecznego rozumienia Polski lokalnej „często przez władze na poziomie centralnym”.

Przypomnijmy, że Dzień Samorządu Terytorialnego – 27 maja – ustanowiony został przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.