Wola Krzysztoporska na Międzynarodowych Targach Turystyki Kulinarnej

KGW Oprzężów

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Gomulinie, Oprzężowie i Majkowie Dużym reprezentować będą gminę Wola Krzysztoporska podczas Międzynarodowych Targów Turystyki Kulinarnej odbywających się w Piotrkowie Trybunalskim w ramach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w dniach 23 – 25 marca 2017.

KGW Majków Duży
Nasze panie zaprezentują „Smaki Królowej Bony”. To właśnie pod takim hasłem co roku w Woli Krzysztoporskiej odbywa się konkurs kulinarny przypominający o wizytach Bony na terenie gminy i o nowych zasadach żywienia, jakie przywiozła ze sobą z Włoch królowa. Teraz zwyciężczynie trzech ostatnich konkursów pokażą swoje produkty szerszej, także międzynarodowej publiczności.
KGW Gomulin

A będzie je można oglądać od 23 do 25 marca w Hali Muszkieterów przy Al. Sikorskiego 7 w Piotrkowie Trybunalskim od godziny 10.00 do 18.00.
W czwartek (23 marca) zaprezentuje się KGW Gomulin, w piątek (24 marca) KGW Oprzężów, w sobotę (25 marca) KGW Majków Duży.

Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na tych, którzy odwiedzą Targi.
Organizatorzy zapraszają na:
– występy blogerów kulinarnych;
– degustacje węgierskich specjałów;
– poznawanie smaków województwa łódzkiego;
– strefę foodtrucków;
– koncerty zespołów folkowych.

Podczas Targów będzie można zobaczyć wystawców m.in. z: Regionu Csongrad na Węgrzech, Pannonhalmy, Mosonmagyaróvár, a także z województwa łódzkiego m.in.: Dolina Pilicy, Dolina Rzeki Grabi, Kraina Warty, Kraina Rawki, Mroga, Nieborów-Arkadia, Podkowa ze Zduńskiej Woli, gminy Czarnocin, Opoczno, Gorzkowice, Będków, Gomunice, Rozprza, Rzgów, Tuszyn, Łęki Szlacheckie, Wola Krzysztoporska – Smaki Królowej Bony.
Wstęp bezpłatny!!!