Wola Krzysztoporska w sportowej czołówce powiatu i województwa

Po raz kolejny podsumowano rok sportowy i turystyczni w powiecie piotrkowskim. Jak wypadli w 2017 r. zawodnicy i trenerzy z terenu gminy Wola Krzysztoporska?

10 lutego w Ręcznie odbyło się powiatowe podsumowanie osiągnięć sportowych za rok 2016. I tym razem zawodnicy z terenu naszej gminy nie zawiedli.

Ogólnie Gminne Zrzeszenie LZS Wola Krzysztoporska zajęło II miejsce we współzawodnictwie sportowym powiatu piotrkowskiego w 2016 r., a nagrodę odebrał wójt Roman Drozdek. Warto dodać, że gmina Wola Krzysztoporska zajęła także III miejsce w województwie łódzkim.

W kategorii najlepsza szkoła ponadgimnazjalna I miejsce zajął Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach, w imieniu którego nagrodę odebrał dyrektor ZS CKP w Bujnach Sławomir Piętakiewicz. Szkoła z Bujen zajęła także I miejsce w województwie.

W konkurencji szkół podstawowych IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej, a V – Szkoła Podstawowa w Gomulinie.

Wśród szkół gimnazjalnych II miejsce zajęło Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej, a V – Gimnazjum w Gomulinie.

II miejsce w klasyfikacji Klubów wywalczył LUKS GRYF Bujny, a nagrodę odebrała prezes klubu Anetta Mielczarek.

VI miejsce wśród klubów przypadło z kolei LUKS Athletic Wola Krzysztoporska. To młodzi zapaśnicy tego właśnie klubu – Mateusz Haładaj (III m-ce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików, III m-ce w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w kat. młodzik) i Wiktor Adamski (II m-ce w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w kat. młodzik, III m-ce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików, członek Kadry Narodowej Młodzików) – zostali wyróżnieni wśród nadziei sportowych.

Sekcja Turystyczna Gminnego Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej prowadzona przez Jolantę Kordowiak zajęła I miejsce.

Zawodnicy z terenu gminy Wola Krzysztoporska zdominowali też klasyfikację 10 najlepszych sportowców powiatu piotrkowskiego:

I miejsce zajął Łukasz Hyla – LUKS GRYF Bujny, sekcja podnoszenia ciężarów (II m-ce w Mistrzostwach Europy Młodzików w kat. 85 kg, rekordzista Europy w podrzucie z wynikiem 145 kg, rekordzista Polski w podrzucie z wynikiem 145 kg i dwuboju z wynikiem 261 kg, Członek Kadry Narodowej Juniorów). Warto dodać, że Łukasz zajął też VIII miejsce wśród Najlepszych Sportowców LZS województwa łódzkiego w roku 2016.

IV miejsce przypadło Olafowi Pasikowskiemu – LUKS GRYF Bujny, sekcja podnoszenia ciężarów (III m-ce w Mistrzostwach Europy Młodzików w kat. 85 kg, I m-ce w Mistrzostwach Polski Młodzików, rekordzista Polski w rwaniu 131 kg i dwuboju 274 kg, członek Kadry Narodowej Juniorów). Olaf zajął też IX miejsce wśród Najlepszych Sportowców LZS województwa łódzkiego w roku 2016.

VII miejsce zdobyła Martyna Płaczek – LUKS GRYF Bujny, sekcja podnoszenia ciężarów (III m-ce w Mistrzostwach Polski w kategorii Juniorka, II m-ce w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w kategorii Juniorka, czołowa zawodniczka II-ligowej drużyny)

VIII miejsce zajął Mariusz Ciesielski z LUKS Athletic Wola Krzysztoporska – zapasy (II m-ce w Pucharze Polski w kategorii Kadet, II m-ce w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w kategorii Kadet).

Wśród trenerów – wychowawców młodzieży wyróżnienie otrzymała Anetta Mielczarek (sport masowy, gry zespołowe) z LUKS GRYF Bujny.

Medale 70-lecia LZS przyznane przez Radę Wojewódzką Zrzeszenia LZS w Łodzi otrzymali Sławomir Piętakiewicz, Jolanta Kordowiak oraz Henryk Furmaniuk, a wręczył je Marek Mazur, przewodniczący Rady Wojewódzkiej.

Jak się okazuje, nasi sportowcy doskonale promują naszą gminę w Polsce i na świecie. Podczas podsumowania sportowego roku wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek przekazał nagrody w wysokości 500 zł na akcesoria sportowe dla trenera Henryka Furmaniuka i zawodników sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Gryf Bujny: Karoliny Hyli, Łukasza Hyli i Olafa Pasikowskiego, którzy zdobyli medale mistrzostw Europy.

Miejmy nadzieję, że herb gminy Wola Krzysztoporska za sprawą tych ambitnych zawodników jeszcze wielokrotnie pojawi się na najważniejszych imprezach sportowych nie tylko w kraju. Podziękowania otrzymała także prezes klubu Anetta Mielczarek.