Wola Krzysztoporska zagrała dla WOŚP

Koszulka SKRY Bełchatów z autografami zawodników, voucher na przelot helikopterem nad Piotrkowem Trybunalskim, kosz swojskich wyrobów wędliniarskich, ponton, wejściówka na bal karnawałowy, tort z plakatem WOŚP, czujnik czadu, mnóstwo pięknych przedmiotów ręcznie wykonanych przez Koło 50+ oraz przedszkola Samorządowe z Woli Krzysztoporskiej i „Słoneczne” z Parzniewic, przedmioty podarowane przez mieszkańców i gadżety przekazane przez Urząd Gminy – to wszystko licytowaliśmy w Woli Krzysztoporskiej podczas aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacje przeplatane były występami małych i dużych artystów. Dzięki ofiarności tych, którzy 12 stycznia przyszli do Gminnego Ośrodka Kultury, udało się zebrać na rzecz Orkiestry całkiem sporą kwotę.

Dokładnie 7.583,46 zł – tyle z wolskiego finału trafiło w 2020 r. na konto WOŚP. Licytacje jak zwykle brawurowo poprowadził Mariusz Wieczorek z GOK (człowiek orkiestra – chciałoby się powiedzieć), który nie tylko bardzo skutecznie zachęcał do ofiarności na rzecz WOŚP, ale też z gitarą towarzyszył artystom na scenie, a na koniec z własnym zespołem Red Dance zagrał dla zebranych. Dodatkowo można też było „wykupić” u zespołu piosenkę z dedykacją, a za fantastycznie zagrane rockowe kawałki wrzucić coś do orkiestrowej puszki pilnowanej na scenie przez Joannę Filipek z Gminnej Biblioteki Publicznej.
Ale na początku serca zebranych rozgrzały maluchy z dwóch przedszkoli: Samorządowego z Woli Krzysztoporskiej i Słonecznego z Parzniewic. Dodatkowo ich opiekunowie i rodzice przekazali na aukcję mnóstwo przedmiotów. Rada Rodziców wolskiego przedszkola podarowała również zaproszenie dla dwóch osób na bal karnawałowy.
Całą górę pięknych przedmiotów podarowało też działające przy GOK Koło 50+ na czele z Mariolą Barczyk, mieszańcy gminy, m.in. niezawodny pan Helmut Lottko (zegarek, kopie obrazów), sołtys Rokszyc Piotr Skupień (kupon na kosz swojskich wyrobów wędliniarskich), Tomasz Felcenloben (ponton), KGW Wola Krzysztoporska (tort). Wylicytować można też było upominki ufundowane przez Urząd Gminy i wejściówkę VIP na tegoroczne Dni Gminy, którą – dziękując za wszystkie licytacje – przekazała wolontariuszka i jednocześnie dyrektor GOK Jolanta Kołacińska.
Niezawodni jak zwykle okazali się strażacy. Druhowie z OSP Wola Krzysztoporska uczyli ze sceny, jak udzielać pierwszej pomocy, zorganizowali przejazdy wozem strażackim, a także przekazali do licytacji na rzecz WOŚP czujnik czadu.
Ale prawdziwymi hitami licytacji były: voucher na niesamowitą „Przygodę w chmurach”, czyli przelot helikopterem nad zimowym krajobrazem Piotrkowa Trybunalskiego, który na licytację przekazał radny powiatu piotrkowskiego i jednocześnie sołtys Budkowa i Mzurek Ryszard Cieślak i koszulka SKRY Bełchatów z podpisami zawodników (m.in. mistrzów świata) przekazana przez Izabelę Łaszek.
Licytacje uzupełnił występ działającej przy GOK-u grupy teatralnej „Nygusy” prowadzonej przez Aleksandra Książczaka.
Nic by się jednak nie udało, gdyby nie gorące serca wszystkich, którzy przekazali nawet niewielkie kwoty, ale i tych, którzy zainwestowali sporo pieniędzy. To dzięki nim udało się zebrać na rzecz Orkiestry całkiem dużą kwotę. Dziękujemy!
Przypomnijmy, że podczas 28. Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Fot. Anna Wiktorowicz