W Woli Krzysztoporskiej trwa nabór wniosków na pompy ciepła

W Woli Krzysztoporskiej ruszył nabór do projektu zakupu i montażu powietrznych pomp ciepła. Na złożenie wniosków mieszkańcy gminy mają czas do końca tygodnia (29 kwietnia).

W tej chwili deklaracje udziału w projekcie złożyło już około 60 osób. Gmina będzie się starała uzyskać na ten cel unijne dofinansowanie. Część dołoży też z własnego budżetu tak, by koszt dla mieszkańca wyniósł zaledwie 20% wartości urządzeń i ich montażu.

W ramach projektu będą montowane powietrzne pompy ciepła o mocach około 3 kW tylko dla ogrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz około 13 kW dla ciepłej wody użytkowej i wspomagania instalacji c.o.
Pompy instalowane mogą być tylko na potrzeby budynków mieszkalnych, dla których obecnym źródłem ciepła jest węgiel lub jego pochodne (ekogroszek, miał, węgiel kamienny, węgiel brunatny itp.).
Projekt dojdzie do skutku tylko wtedy, jeśli gmina uzyska dofinansowanie unijne, a jego realizacja jest planowana na lata 2017-2018. Przypominamy jednak, że tylko osoby, które obecnie zgłoszą się do projektu, będą mogły liczyć na montaż pomp z dofinansowaniem.

Szczegóły warunków przystąpienia do projektu – wzór deklaracji oraz Regulamin – dostępne są na stronie www.wola-krzysztoporska.pl i w Urzędzie Gminy w Woli Krzysztoporskiej, ul. Kościuszki 5.
Wszelkie informacje na temat projektu można uzyskać także w Urzędzie Gminy w Woli Krzysztoporskiej:
Referat Budownictwa – tel. 44-616-39-73, pok. nr 7
Referat Zamówień Publicznych, Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Promocji – tel. 44-616-39-78, pok. nr 13

Wnioski należy składać do 29.04.2016 r. w Urzędzie Gminy Wola Krzysztoporska, ul. Kościuszki 5, pokój nr 5.

Więcej o projekcie TUTAJ