WOŚP w Woli Krzysztoporskiej: Lot widokowy samolotem i spotkanie ze Sławomirem

Między innymi takie „hity” licytować będziemy w Woli Krzysztoporskiej podczas aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej finał już w najbliższą niedzielę (14 stycznia).

Do wylicytowania będzie m.in. nauka jazdy na koniu Rolku

Będzie dużo dobrej muzyki i wspaniałe licytacje! Wszystko podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej wystąpią m.in.: Orkiestra Dęta z Gomulina i zespół Jasna Strona Mocy (z koncertem kolęd). Z własnymi artystycznymi propozycjami pokażą się też dzieci z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej, uczniowie ze szkół z terenu gminy i zespoły taneczne działające przy GOK-u.
Występy artystów przeplatane będą licytacjami.
Po krótkiej prelekcji na temat wad postawy u dzieci do wylicytowania będzie karnet na masaż w Gabinecie Rehabilitacji i Kosmetyki „WANILIA”, znajdującym się w budynku NZOZ w Woli Krzysztoporskiej.
Wspaniały pakiet dla tych, którzy chcą wprowadzić dzieci (także niepełnosprawne) w świat jazdy konnej, przekazała na rzecz Orkiestry pani Agnieszka Nowicka, która w pobliskiej Krężnej Kolonii 49 B prowadzi hipoterapię (formę rehabilitacji, w której wykorzystuje się konie). Do wylicytowania będą: ćwiczenia na koniu, nauka jazdy i spacer do lasu na koniu. I to koniu nie byle jakim, a ukochanym przez dzieci Rolku (na zdjęciu).
Na licytację trafią także przedmioty wykonane przez dzieci, orkiestrowe gadżety, upominki od Urzędu Gminy (książki kucharskie i kalendarze), piękne, ręcznie robione ozdoby od pań z Koła 50+. Jak zwykle w akcję zaangażują się także strażacy. Ci z OSP Wola Krzysztoporska przekażą na licytację tort, OSP Parzniewice zorganizuje przejazdy wozem strażackim.
A na finał… dwie wspaniałe aukcje. Będzie można mianowicie wylicytować dwie VIP-owskie wejściówki na Dni Gminy Wola Krzysztoporska, które odbędą się 2 i 3 czerwca 2018 i w ramach tego skorzystać z poczęstunku i – co najważniejsze – spotkać się z gwiazdą tegorocznego święta gminy Sławomirem (autorem hitu „Miłość w Zakopanem”). Będzie można zrobić z nim zdjęcie, porozmawiać, artysta obiecał też płytę z autografem!
A na koniec coś absolutnie szczególnego! Żądni prawdziwych wrażeń wylicytować będą mogli… półgodzinny lot samolotem nad terenem Woli Krzysztoporskiej i okolic, który dla Orkiestry osobiście ufundował wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę do Woli Krzysztoporskiej! Początek – godzina 14.50.

PROGRAM 26. Finału WOŚP w Woli Krzysztoporskiej
Gminny Ośrodek Kultury, ul. Południowa 2

14.50 – Koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Gomulina
15.00 – Występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej.
15.30 – Licytacja
15.45 – Występ uczniów ze szkół z terenu gminy Wola Krzysztoporska.
16.15 – Licytacja
16.30 – Występ zespołów tanecznych działających przy GOK-u
17.00 – Licytacja
17.15 – Prelekcja na temat wady postawy u dzieci – przyczyny i sposób ich zapobiegania
17.30 – Licytacja
17.40 – Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Jasna Strona Mocy
18.10 – Licytacja