WOŚP w Woli Krzysztoporskiej: Ubiegłoroczny rekord pobity!

Lot widokowy samolotem, spotkanie ze Sławomirem, koszulka reprezentacji Polski w piłkę nożną – między innymi takie „hity” licytowaliśmy w Woli Krzysztoporskiej podczas aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki ofiarności tych, którzy 14 stycznia zdecydowali się przyjść do Gminnego Ośrodka Kultury, udało się zebrać na rzecz Orkiestry więcej niż w ubiegłym roku.

A dokładnie 4 tysiące 788 zł 91 groszy – tyle z wolskiego finału trafiło w 2018 r. na konto WOŚP. To prawie 500 zł więcej niż w roku ubiegłym (4.335,88 zł).

Przypomnijmy, że celem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Licytacjom w Woli Krzysztoporskiej brawurowo prowadzonym przez Mariusza Wieczorka z GOK, a zapowiadanym przez Joannę Filipek, towarzyszyła wspaniała muzyka. A wystąpiły m.in.: Orkiestra Dęta z Gomulina i zespół Jasna Strona Mocy (z koncertem kolęd). Z własnymi artystycznymi propozycjami pokazały się też dzieci z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie i zespoły taneczne – The Wanted i Bunt – działające przy GOK-u.

Po krótkiej prelekcji na temat wad postawy u dzieci do wylicytowania był karnet na masaż w Gabinecie Rehabilitacji i Kosmetyki „WANILIA”, znajdującym się w budynku NZOZ w Woli Krzysztoporskiej.
Poradami żywieniowymi podzieliła się również dietetyk Anita Sęk. Wizytę w jej gabinecie także można było wylicytować, podobnie jak zabiegi kosmetyczne w lokalnych salonach.
Wspaniały pakiet dla tych, którzy chcą wprowadzić dzieci (także niepełnosprawne) w świat jazdy konnej, przekazała na rzecz Orkiestry pani Agnieszka Nowicka, która w pobliskiej Krężnej Kolonii 49 B prowadzi hipoterapię. Do wylicytowania były: ćwiczenia na koniu, nauka jazdy i konny spacer do lasu.
Na licytację trafiły także przedmioty wykonane przez dzieci, orkiestrowe gadżety, upominki od Urzędu Gminy (książki kucharskie i kalendarze), piękne, ręcznie robione ozdoby od pań z Koła 50+, zestawy kosmetyków. Jak zwykle w akcję zaangażowali się także strażacy. Ci z OSP Wola Krzysztoporska przekazali na licytację tort, OSP Parzniewice zorganizowała dla dzieci przejazdy wozem strażackim.
Dużym zainteresowaniem cieszył się także bon o wartości 300 zł do wykorzystania w bistro Kuby Wolskiego, znanego z udziału w programie Hell’s Kitchen, czy srebrna moneta przekazana przez jednego z mieszkańców.

A na finał… trzy wspaniałe aukcje. Do wylicytowania była koszulka z autografami całej reprezentacji Polski w piłkę nożną ze zgrupowania w Arłamowie w Bieszczadach, gdzie piłkarze pod okiem trenera Nawałki przygotowywali się do mistrzostw Europy. Koszulka został przekazana na licytację przez Szkołę Podstawową im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Bujnach.
Można też było wylicytować dwie VIP-owskie wejściówki na Dni Gminy Wola Krzysztoporska, które odbędą się 2 i 3 czerwca 2018 r. i w ramach tego spotkać się z gwiazdą tegorocznego święta gminy Sławomirem (autorem hitu „Miłość w Zakopanem”). – Zwycięzcy licytacji będą mogli zrobić zdjęcie z artystą, porozmawiać, Sławomir obiecał też płytę z autografem! – dodaje Jolanta Kołacińska, dyrektor GOK w Woli Krzysztoporskiej.
A na koniec coś absolutnie szczególnego! Żądni prawdziwych wrażeń wylicytować mogli… półgodzinny lot samolotem nad terenem Woli Krzysztoporskiej i okolicami, który dla Orkiestry osobiście ufundował wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. Z tej licytacji do WOŚP-owej skarbony trafiło ponad 500 zł.

Dzięki wszystkim tym, którzy przekazali nawet niewielkie kwoty, ale i tym, którzy zainwestowali sporo pieniędzy, udało się zebrać na rzecz Orkiestry całkiem sporą kwotę. Dziękujemy!