Wóz strażacki z gminy Wola Krzysztoporska pojechał na Ukrainę

Strażacy i wójt przed przekazywanym samochodem strażackim

Samochód gaśniczy z jednostki OSP Krzyżanów (gmina Wola Krzysztoporska) pojechał na Ukrainę w ramach wsparcia tamtejszych strażaków. W konwoju wozów pożarniczych z terenu województwa łódzkiego, który ruszył 10 marca, wyjechało 8 samochodów, w tym nasz z Krzyżanowa.

– Przekazany pojazd (star na podwoziu jelcza), którego właścicielem była gmina Wola Krzysztoporska, był użytkowany w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżanowie. Mimo wieku, nadal jest w pełni sprawny. Ma ważny przegląd techniczny, OC. Mamy nadzieję, że dobrze posłuży druhom z Ukrainy, którym przekazujemy go w ramach darowizny – mówi wójt Roman Drozdek, który uczestniczył w przekazaniu pojazdu.
Wcześniej strażacy z terenu gminy podarowali kolegom zza wschodniej granicy część sprzętu i wyposażenia – hełmy, ubrania specjalne, węże itp. – Cieszymy się, że możemy pomóc chociaż w ten sposób – dodaje Tomasz Jakubiak, prezes OSP Krzyżanów.

Kierowcy z Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim (za pośrednictwem których prowadzona była akcja) zaprowadzili pojazdy na teren województwa podkarpackiego, gdzie w godzinach wieczornych zostały przekazane stronie ukraińskiej.