Wygrali zlot turystyczny w Sulejowie

Uczniowie ZS CKP w Bujnach reprezentowali gminę Wola Krzysztoporska – i to z doskonałym skutkiem – podczas XIX Ogólnopolskiego Zlotu Sportowo-Rekreacyjno-Ekologicznego „Szlakiem Nadpilicznym” LZS im. Wiesława Gajzlera, który 18 maja odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym DRESSO w Sulejowie.

Celem zlotu było poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych powiatu piotrkowskiego, popularyzacja form pieszej turystyki kwalifikowanej wśród młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz poznanie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.
– Nasi uczniowie rywalizowali w konkursie wiedzy, wędkarstwie rzutowym oraz rozpoznawaniu ryb słodkowodnych, rzucie lotką i sprawnościowym torze przeszkód. Na wycieczce metodycznej musieli wykazać się znajomością znaków topograficznych, roślin, zwierząt, ptaków i grzybów oraz umiejętnością posługiwania się kompasem. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji nasze drużyny zwyciężyły w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz OPEN – mówią opiekunki grupy Jolanta Kordowiak i Anetta Mielczarek. – Indywidualnie też wypadli bardzo dobrze. W konkursie wiedzy „Z ekologią na ty” oraz „Walory przyrodnicze i turystyczne ziemi piotrkowskiej” Milena Tasarz zajęła I miejsce. W torze przeszkód miejsce IV zajął Jakub Szczepanik; w rzucie lotką miejsce I Paulina Rybicka, IV miejsce Monika Tasarz; w wędkowaniu rzutowym I miejsce Przemysław Dychto, IV miejsce Michał Zimny.
W klasyfikacji gmin Wola Krzysztoporska zajęła I miejsce, a puchar odebrał Władysław Wawrzyńczak.