Zabawa i szczepienia w Krężnej

Mieszkańcy obserwują pokaz strażacki - gaszenie i rozcinanie samochodu

Z inicjatywy KGW w Krężnej 19 września odbył się festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySię z KGW.

– Mimo chłodnej aury impreza po prostu się udała – mówi przewodnicząca KGW Krężna Aleksandra Kauc. – Dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy z animatorem, puszczanie baniek, malowanie buziek oraz tatuaży, żywa maskotka. A do tego pokazy ratownictwa medycznego i technicznego. Z podziwem i zapartym tchem oglądaliśmy pokaz rozcinania samochodu i akcji gaśniczej przygotowany przez naszych druhów z OSP. Była także prezentacja sprzętu strażackiego, konkursy i gry zorganizowane przez druhów.
Panie z KGW przygotowały słodkości, stół pełen przysmaków oraz dania z grilla, a czas uprzyjemniał DJ Radek.
W mobilnym punkcie szczepień w czasie trwania festynu zaszczepiło się 5 osób, korzystając z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson&Johnson. Dla zaszczepionych były upominki.
– Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska, radna Agata Szmalec. Dziękujemy też sponsorom: Masarni Czesław Książek z Piekar, Agencji Creativead Jarek Mizera, TOM-AL Tomasz Felcenloben – dodaje przewodnicząca KGW Krężna. – Ogromne podziękowania przekazuję druhom OSP Krężna i sołtysowi wsi za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie i realizację naszego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom wsi Krężna, przybyłym gościom za wspólną zabawę, miłe spędzenie czasu i relaks na świeżym powietrzu.

Fot KGW Krężna