Zagłosuj na Budżet Obywatelski Samorządu Województwa Łódzkiego 2018!

Jesteśmy już niemal na półmetku głosowania w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego. Nadal można oddawać głosy na zgłoszone projekty. To od nas zależy, do kogo trafią pieniądze.

Głosowanie pisemne trwa do 22 października, natomiast elektroniczne – do 31 października 2017 r.

Zagłosować można tylko jeden raz:

elektronicznie na stronie: https://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/
albo pisemnie, poprzez kartę do głosowania:
– osobiście – wrzucając wypełnioną kartę do urny w jednym z wyznaczonych punktów do głosowania
– korespondencyjnie – wysyłając wydrukowaną i wypełnioną kartę do głosowania na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź z dopiskiem „Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE”

Zadania dopuszczone do głosowania można znaleźć TUTAJ.

Budżet Obywatelski Samorządu Województwa Łódzkiego 2018 to nowa propozycja, której celem jest włączenie mieszkańców województwa łódzkiego do decydowania o przeznaczeniu części jego budżetu na wybrane przez nich zadania. Dzięki pomysłowości i kreatywności obywateli naszego województwa można zrealizować przedsięwzięcia, które pozwolą na nowo ukazać obszary współpracy i umocnić wspólnotowe więzi. Jego celem jest też wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej i przynależności do blisko 2,5 mln społeczności Ziemi Łódzkiej.
Na realizację pomysłów mieszkańców województwa przeznaczono kwotę 5 mln zł podzieloną w równych częściach na pięć subregionów.

Całą stroną organizacyjną i finansową realizacji wyłonionych w głosowaniu projektów zajmie się Urząd Marszałkowski WŁ.
Wszystkie informacje oraz wymagane formularze dostępne są na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego www.bo.lodzkie.pl.