Zapraszają na PSIE-szpiegi, czyli Dni Otwarte w bełchatowskim schronisku!

plakat Dni Otwartych schoniska - PSIE-szpiegi

Mój węch, choć niezawodny, nie zwęszy nowego domu. Mój słuch, choć wyostrzony, nie usłyszy słowa kocham! Mój wzrok, choć sokoli, nie dojrzy Ciebie – jeśli nie PSYjdziesz! Już 23 czerwca 2024 roku w godzinach od 9:00 do 17:00 startuje kolejna edycja Dni Otwartych w Schronisku w Bełchatowie pt. PSIEszpiegi! Nie może Was zabraknąć, bo na nowy dom czeka tu także około 20 psów z terenu gminy Wola Krzysztoporska! Można je adoptować z gminnym wsparciem 800 zł.

Od marca 2023 r. gmina Wola Krzysztoporska ma podpisaną umowę na wyłapywanie i umieszczanie bezdomnych psów ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Bełchatowie. Dla tych, którzy zdecydują się przygarnąć psa wyłapanego z terenu gminy, oferowane jest wsparcie finansowe w wysokości 800 zł. Wskazana kwota przeznaczona być powinna na zakup karmy, akcesoriów, opiekę weterynaryjną czy budę dla psa, z zastrzeżeniem jednak, iż jedna rodzina może adoptować maksymalnie 3 psy w ramach niniejszego programu. Rekompensata wypłacana jest po podpisaniu stosownej umowy adopcyjnej.
plakat Dni Otwartych schoniska - PSIE-szpiegiDla uzyskania bliższych informacji bądź poradzenia się w sprawie adopcji któregoś z czworonogów należy się skontaktować z pracownikiem schroniska – tel. 44 633-38-77 lub pracownikiem Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej tel. 44 616-39-82.
Tymczasem już w niedzielę będzie można odwiedzić schronisko, zapoznać się z jego pracą i – co najważniejsze – ze zwierzętami.
– Nie musisz być Sherlockiem Holmesem, by móc odkryć naszą pracę od przysłowiowej kuchni. O wszystkim opowiemy, a żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi – zachęcają do odwiedzin pracownicy schroniska. – Do Waszej dyspozycji oddajemy sztab profesjonalistów: lekarzy weterynarii, groomerów, behawiorystę, pracowników schroniska. Z lupką powiększającą lub bez będzie można zajrzeć na nasze zaplecze weterynaryjne oraz zbadać naszą infrastrukturę. W tym dniu wszyscy mają prawo do PSIEszpiegów. Nasi podopieczni, a jest ich ponad 400, z wielką PSIjemnością poznają bliżej każdego, kto będzie chciał podarować mu swoją miłość, PSYjaźń i dom. Nasi podopieczni są dobrze PSIgotowani do adopcji: posiadają czip (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek naszego podopiecznego na to pozwala, poddawany jest zabiegowi sterylizacji. Adopcja zwierzaka wymaga podpisania zobowiązania adopcyjnego oraz uiszczenia symbolicznej opłaty w wysokości 1 zł plus VAT.