Zapraszamy na debatę o bezpieczeństwie!

Już 12 kwietnia w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się społeczna debata o bezpieczeństwie na terenie gminy z udziałem przedstawicieli policji. Będzie można zadać pytania i zgłosić problemy!

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej (ul. Południowa 2) i będzie pierwszym z cyklu spotkań zatytułowanym „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”.

Dyskusja dotyczyć będzie:
– najistotniejszych zagrożeń diagnozowanych dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”,
– działań priorytetowych dzielnicowych oraz ich roli w przygotowaniu i prowadzeniu przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej odpowiadających na zdiagnozowane zagrożenia bezpieczeństwa,
– odtworzeniu posterunku policji w Woli Krzysztoporskiej.

Udział w niej zapowiedział komendant miejski policji w Piotrkowie Trybunalskim – podinsp. Krzysztof Mikułowski. Obecni będą także: komendant Komisariatu Policji w Grabicy – podinsp. Krzysztof Pabich oraz dzielnicowi: st. asp. Karol Wrzeszcz i mł. asp. Hubert Michalak.

– Mam nadzieję, że taka forma komunikowania się ze społeczeństwem mogłaby wejść na stałe do kalendarza planowanych przedsięwzięć. Raz bądź dwa razy w roku przedstawiciele samorządu terytorialnego, policji i społeczności lokalnej, będą mogli zabrać głos w kwestii bezpieczeństwa i najlepszego rozwiązania podnoszonych problemów. Spotkania takie służyłyby diagnozowaniu realnych problemów i zagrożeń najbardziej dokuczliwych dla mieszkańców gminy, a także formułowaniu rekomendacji dla policji oraz innych podmiotów odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa. Organizacja takiej dyskusji z mieszkańcami w konsekwencji umożliwi projektowanie działań policyjnych odpowiadających na realne potrzeby tych osób – zachęca do udziału w debacie komendant Komisariatu Policji w Grabicy podinsp. mgr Krzysztof Pabich.