Zapraszamy na dożynki w Woźnikach!

Już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia gmina Wola Krzysztoporska świętowała będzie w Woźnikach. To tam właśnie odbędą się tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.30 zbiórką przed kaplicą św. Franciszka z Asyżu w Woźnikach. To stamtąd ruszy barwny korowód dożynkowy. Już na terenie boiska sportowego o godzinie 14.00 odprawiona zostanie msza święta polowa w intencji rolników.
O godzinie 15.15 nastąpi uroczyste otwarcie tegorocznego święta plonów, a po nim – dożynkowy ceremoniał – przekazanie dożynkowych chlebów i wieńców, występy zespołów Skrzaty i Pasjonatki, konkurs sołectw.
O godzinie 17.30 rozpocznie się muzyczna uczta, a wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Bychlewianka, Arek Kopaczewski z zespołem, a o 20.00 gwiazda wieczoru – zespół Long&Junior. A później organizatorzy zapraszają na zabawę taneczną, która o 23.00 zakończy się pokazem sztucznych ogni.
Dożynkowym wydarzeniom towarzyszyć będą wystawy prac twórców ludowych i rzemiosła, prezentacja lokalnych produktów żywnościowych, dla dzieci będzie wesołe miasteczko, a dla wszystkich – możliwość skorzystania z usług małej gastronomii.
Na Dożynki Gminno-Parafialne w Woźnikach serdecznie zapraszają wójt, Rada Gminy Wola Krzysztoporska, mieszkańcy miejscowości Woźniki oraz Woźniki Kolonia oraz Gminny Ośrodek Kultury!
Dla wszystkich, którzy będą chcieli przyjechać do Woźnik, przygotowane będą parkingi przy drodze powiatowej (w okolicy strażnicy OSP). Dla ruchu kołowego zamknięty będzie odcinek drogi tuż przy boisku (kolor zielony na mapie), na którym trwać będą uroczystości dożynkowe. Schemat objazdu na załączonej mapce.