Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości

Na biało-czerwonym tle infornmacja o obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Już w najbliższy czwartek, 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska i odwiedzających nas gości do wspólnego okazania radości ze 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej. Po mszy odbędzie się przemarsz korowodu niepodległościowego pod Urząd Gminy i złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Kolejnym elementem wspólnego świętowania będą uroczystości w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Tu o 16.30 przewidziano okolicznościowe przemówienia, po których wystąpią tegoroczni laureaci Przeglądu Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno Ma”. Na koniec zaś obejrzeć będzie można patriotyczny spektakl słowno-muzyczny pt. „Polsko Wolna i Niepodległa” w wykonaniu Aleksandra Książczaka oraz Kapeli spod Dębu.
Do wspólnego świętowania zachęcają wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Tradycyjnie też 11 listopada odbędzie się w Woli Krzysztoporskiej IX już Bieg Niepodległości. Tym razem spotykamy się o godzinie 12.00 w parku w Woli Krzysztoporskiej, by w najpierw wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. A tuż po nim odbędzie się bieg na dystansie 1918 m (zapisy do biegu już od godziny 11.30; start od ul. Fabrycznej). Tym razem będzie to tylko bieg w kategorii open, a wręczenie pucharów nastąpi podczas popołudniowych uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury.
Będzie też można wziąć udział w biegu wirtualnym, co oznacza, że uczestnik sam wybiera sobie trasę, dokumentując przebycie dystansu za pomocą dostępnych aplikacji. Po ukończeniu biegu uczestnicy proszeni są o przesłanie zdjęć/screenów ze swoimi wynikami na adres: gminne.lzs.wolakrzysztoporska@gmail.com. Biegacze wirtualni mogą liczyć na medale za uczestnictwo, nie będą natomiast uwzględnieni w klasyfikacji generalnej.