Zapraszamy na pieszy półmaraton do Woli Krzysztoporskiej!

plakat - I Pieszy maraton w Woli Krzysztoporskiej przez pola i lasy - piechurzy z plecakami na żółtym tle

Już w najbliższą sobotę (8 czerwca) zapraszamy do Woli Krzysztoporskiej na I PIESZY MARATON PRZEZ POLA I LASY. I choć w nazwie mamy słowo „pieszy”, będzie go też można przebiec. Trasa będzie liczyła około 20 km, a uczestnicy mają na jej pokonanie maksymalnie 6 godzin.

plakat - I Pieszy maraton w Woli Krzysztoporskiej przez pola i lasy - piechurzy z plecakami na żółtym tle– Chcemy pokazać, jakie piękne trasy do chodzenia i biegania mamy na terenie gminy Wola Krzysztoporska – mówią Beata Wieczorek i Lucyna Lasek ze stowarzyszenia AKTYWNIE DO WOLI, które jest organizatorem tej pieszo-biegowej imprezy. – Turystyka piesza i biegowa to najpopularniejsza forma aktywnego wypoczynku. Będzie można sprawdzić swoje możliwości w długodystansowej wędrówce, chcemy też zintegrować środowiska turystów i biegaczy.
A stanie się to możliwe m.in. dzięki temu, że nie będzie klasyfikacji za osiągnięty czas i zajęte miejsce (można więc dystans przebiec lub przejść).
Oznakowana przez organizatorów trasa o długości ok. 20 km (± 2) wiodła będzie przez takie miejscowości, jak: Wola Krzysztoporska > Krężna > Kozierogi > „Sachalina” > Kolonia Bogdanów > Radziątków > Wygoda > Wola Krzysztoporska. Nawierzchnia trasy półmaratonu jest zróżnicowana: asfalt, drogi utwardzone, dukty i ścieżki leśne. Po drodze uczestnicy liczyć mogą na dwa punkty z wodą i jeden przekąskami, a na mecie ciepły posiłek i ciasto.

Mapa z trasą maratonu

Program: 8 czerwca (sobota)
– 8.30 – 9.40 – wydawanie pakietów startowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej, ul. Południowa 2;
– 10:00 start;
– 16:00 koniec limitu czasowego na pokonanie trasy.

Organizatorem I PIESZEGO MARATONU PRZEZ POLA I LASY jest stowarzyszenie AKTYWNIE DO WOLI we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, a partnerami półmaratonu są: OSP Wola Krzysztoporska, KGW „WOLANKI” Wola Krzysztoporska, ULKS „TYTAN”.

Szczegóły wydarzenia w REGULAMINIE (w załączeniu).
Opis trasy w załączeniu.

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 doc REGULAMIN I Pieszego Półmaratonu PRZEZ POLA I LASY 53 KB 197
2 doc PRZEZ POLA I LASY - opis trasy 1 43 KB 63
3 jpg Mapka Przez Pola i Lasy NUMERKI 231 KB 85