Zapraszamy na VII Bieg Niepodległości

Już po raz siódmy 11 listopada odbędzie się w Woli Krzysztoporskiej Bieg Niepodległości – to rankiem. A po południu zapraszamy na oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

VII Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada 2019 r. (poniedziałek) na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej(ul. Kościuszki 32). O godzinie 10.00 rozpoczną się zapisy, a o godzinie 11.00 ruszą pierwsi biegacze (najmłodsi będą mogli zmierzyć się w przewidzianych dla siebie kategoriach). Będzie też oczywiście bieg otwarty – VII Bieg Niepodległości. Tu miłośnicy historii, patriotyzmu i tężyzny fizycznej spotkają się, by wspólnie pokonać dystans 1918 metrów i w ten sposób uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Organizatorami Biegu Niepodległości są: ULKS Tytan Wola Krzysztoporska, Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej, Gminne Zrzeszenie LZS i Gmina Wola Krzysztoporska.
Zapraszamy do aktywnego świętowania!

A już o 15.30 uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej rozpoczną się oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Będzie tradycyjny przemarsz korowodu niepodległościowego pod Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej, a później koncert pt. „Wolność w muzyce” w Gminnym Ośrodku Kultury.