Zaśpiewaj na ludowo!

Masz w repertuarze pieśni i utwory ludowe? Weź udział w VIII Przeglądzie Regionalnych Zespołów i Śpiewaków Ludowych „Siedlisko” w Aleksandrowie Łódzkim już 20 września 2015 r.

Celem przeglądu jest prezentacja tradycji ludowego śpiewu i muzyki z uwzględnieniem autentycznego repertuaru i sposobu wykonania. Istotne jest zachowanie gwary, tradycyjnego ubioru i stylu własnego regionu, pielęgnowanie lokalnych tradycji – przekazywanie jej wzorów młodszemu pokoleniu. Ważna jest także popularyzacja dorobku zespołów/śpiewaków ludowych i ich repertuaru.
Udział w konkursie festiwalowym mogą wziąć:
– zespoły śpiewacze bez towarzyszenia instrumentów muzycznych (kategoria I);
– zespoły śpiewacze/kapele z towarzyszeniem instrumentów muzycznych (kategoria II);
– śpiewacy ludowi – soliści a cappella lub z towarzyszeniem instrumentów muzycznych (kategoria III).
Przegląd odbędzie się 20 września 2015 r. (park miejski, plac Kościuszki, 95-070 Aleksandrów Łódzki). Start o godzinie 11:00.
Każdy wykonawca (zespół, solista) przygotowuje 2 – 3 utwory (maksymalnie 5 – 7-minutowy program).
Zgłoszenia do przeglądu należy dokonywać wyłącznie na formularzu zgłoszeniowym, który należy przesłać pod adresem organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 7 września 2015 r.
Dodatkową atrakcją tegorocznych zmagań wykonawców będzie odbywający się już po raz czternasty Festiwal Sztuk Różnych. Jest to impreza znana przede wszystkim z doskonałych wykonawców, jarmarcznego klimatu i ludowych stoisk. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim, tel. 42 270 03 15.

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 pdf formularz_zgloszeniowy Formularz zgłoszeniowy VIII Przeglądu Regionalnych Zespołów i Śpiewaków Ludowych „Siedlisko”
47 KB 444