Zawodnicy z Bujen wśród najlepszych w powiecie piotrkowskim

Podsumowano rok sportowy w powiecie piotrkowskim. Zawodnicy i trenerzy z Bujen znów wypadli doskonale, zajmując czołowe miejsca. Ogólnie Rada Gminna Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej zajęła II miejsce we współzawodnictwie sportowym LZS powiatu piotrkowskiego w 2015 r.

Jak co roku w Ręcznie odbyło się powiatowe podsumowanie osiągnięć sportowych za rok 2015 Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.
W kategorii najlepsza szkoła ponadgimnazjalna I miejsce zajął Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach. W kategorii najlepsze kluby sportowe zwyciężył LUKS Gryf Bujny, a puchar odebrała jego prezes Anetta Mielczarek. W gronie najlepszych sportowców III miejsce zajęła Karolina Hyla (LUKS Gryf Bujny) – wicemistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów do lat 15, IX miejsce Błażej Wrona – wicemistrz Polski do lat 18. Była też kategoria nadzieje roku, w której Łukasz Hyla i Olaf Pasikowski – zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Gryf Bujny – otrzymali wyróżnienia. II miejsce w kategorii najlepszy trener zajął Henryk Furmaniuk LUKS Gryf Bujny sekcja podnoszenia ciężarów.

Kto, jak nie sportowcy, może promować gminę w Polsce i na świecie? Podczas podsumowania sportowego roku wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek przekazał nagrodę w wysokości 1000 zł na akcesoria sportowe dla zawodniczki sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Gryf Bujny Karoliny Hyli, która w tym roku zdobyła wicemistrzostwo Europy. Miejmy nadzieję, że herb gminy Wola Krzysztoporska za sprawą tej ambitnej zawodniczki jeszcze nie raz pojawi się na najważniejszych imprezach sportowych nie tylko w kraju.