Zdrowie, natura i uśmiech… czyli spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą

Mężczyzna z książką stoi na tle regału z książkami

Czy zimno może leczyć? Jakie znaczenie ma prawidłowy oddech? Dlaczego warto się hartować? Na te i wiele innych pytań odpowiadał Zbigniew Kołba, fizjoterapeuta, autora książki pt. „Krioterapia. To warto wiedzieć”, którego 4 października” gościła Biblioteka w Woźnikach.

– Podczas spotkania autor interesująco mówił o zagadnieniach opisanych w książce, czyli o leczniczym działaniu niskich temperatur, sposobach leczenia bezsenności, a także o najbardziej uciążliwych problemach zdrowotnych oraz pomocnych technikach relaksacyjnych – relacjonuje Edyta Michalak z filii bibliotecznej w Woźnikach. – Dowiedzieliśmy się także, kiedy zimno leczy, a kiedy nie. Usłyszeliśmy o korzyściach, jakie niosą ze sobą zabiegi krioterapii. Poruszana była również tematyka hartowania organizmu oraz praktyczne uwagi dotyczące leczenia. Padły także cenne informacje z zakresu medycyny chińskiej związane z oddychaniem.
Zbigniew Kołba uświadomił również słuchaczom, dlaczego minerały czy witaminy nie są przyswajane przez organizm pomimo regularnego ich przyjmowania. Cały czas namawiał do zdrowego stylu życia, opartego na świadomym odżywianiu, zdrowym śnie i radości życia.
Ciekawe spotkanie zakończyło się burzliwą dyskusją i wymianą doświadczeń między uczestnikami. A po spotkaniu można było kupić książkę autora z dedykacją (dostępna również w bibliotece; można wypożyczyć!).

Fot. Edyta Michalak