Zdrowo gotują także w Glinie

Kilka spotkań dotyczących zdrowego stylu życia mają już za sobą panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Glinie. Wszystko w ramach Akademii Zdrowego Żywienia.

Zdrowe posiłki to zdrowi ludzie. Pozytywna moda na odpowiednio zbilansowane, wartościowe jedzenie zatacza coraz szersze kręgi, m.in. dzięki zajęciom dla pań z kół gospodyń wiejskich, które uczestniczą w projekcie organizowanym przez powiat piotrkowski.
– Podczas spotkań w maju pod nadzorem Reginy Michalskiej przygotowywałyśmy m.in. pastę z makreli, sałatkę ze szpinaku, owocową z twarożkiem, koktajl z jogurtu, banana i śliwek. Była też zupa rzodkiewkowa i rolki omletowe ze szparagami – opowiada o nowych kulinarnych doświadczeniach Edyta Michalak, przewodnicząca KGW Glina i jednocześnie sołtys wsi.
Wszystkie panie biorące udział w projekcie (w Glinie jest ich 16) otrzymały w ramach projektu jednakowe fartuchy i nowy sprzęt kuchenny.

Co to jest Akademia Zdrowego Żywienia?

Jak piszą twórcy projektu – to forma edukacji dla osób, które chcą nauczyć się zdrowego gotowania. Przedmiotem spotkań są konkretne rozwiązania kulinarne, które realizowane są we współpracy z instruktorami (dietetykami) oraz uczestnikami spotkań.
Na terenie gminy Wola Krzysztoporska funkcjonuje pięć punktów Akademii Zdrowego Żywienia ulokowanych w siedzibach kół gospodyń wiejskich: przy KGW Glina, KGW Gomulin, KGW Stradzew, KGW Wola Rokszycka, KGW Wygoda (w skali całego powiatu piotrkowskiego ma ich być ok. 50).
W ramach Akademia Zdrowego Żywienia – programu realizowanego przez powiat piotrkowski – każde z kół otrzymało robot kuchenny wielofunkcyjny oraz parowar, które zostały zakupione w ramach projektu „Twoje Serce Twoim Życiem”, współfinansowanego z funduszy Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy do uczestnictwa w spotkaniach Akademii Zdrowego Żywienia.
Harmonogram spotkań można znaleźć TUTAJ