Zdrowo i o zdrowiu w Gomulinie

Panie z KGW przy stole

Około 80 osób skorzystało z bezpłatnych badania spirometrycznych podczas „Dni promocji zdrowia i rehabilitacji dla osób z powiatu piotrkowskiego” zorganizowanych 30 lipca w Gomulinie przez Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z lokalną społecznością. Były też zajęcia i konsultacje z rehabilitantami, dużo zdrowej żywności i atrakcje dla dzieci.

Tuż po badaniu kondycji płuc można było skorzystać z porad pulmonologa, a ci, którzy borykają się z wadami postawy, mogli skonsultować się z rehabilitantami. Na stołach królowały zdrowe przekąski, koktajle, pasty warzywne, desery czy produkty lokalne przygotowane wspólnie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Gomulinie. Z kolei dzieci mogły się nie tylko cieszyć z kolorowej zjeżdżalni, ale i nauczyć się pierwszej pomocy.
W badaniach i degustacji zdrowych potraw wzięli udział m.in.: wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, który przy okazji wręczył sołtysom promesy na tzw. granty sołeckie, starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, sekretarz gminy Wola Krzysztoporska Dominik Ambrozik czy radna Rady Gminy Beata Gawryszczak.
Promocja zdrowego stylu życia była możliwa dzięki projektowi realizowanemu przez piotrkowski szpital z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie na plus 2022”.

fot. M. Ambrozik