Złote dziewczyny z SP Bujny

zawodniczki na boisku

„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – ten cytat św. Augustyna zagrzewał do walki uczennice SP w Bujnach podczas Powiatowych Mistrzostw w Piłce Koszykowej Dziewcząt (rocznik 2008-2009). Zawody odbyły się w czwartek 23 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Sulejowie. Po raz kolejny (po zwycięstwie na etapie gminnym) zawodniczki pokazały zdrowy upór, hart ducha, wolę walki i wielką chęć zwycięstwa.

Dzięki determinacji i ciężkiej pracy osiągnęły kolejny sukces. Podczas zaciętej rywalizacji „każdy z każdym” reprezentacja z Bujen wywalczyła I miejsce w powiecie i awans do półfinałów wojewódzkich.
Oto najlepsza drużyna dziewcząt w powiecie: Julia Bieńkowska, Anna Krakowiak, Valeriia Pedan, Wiktoria Seneczyn, Maria Sobieraj, Oliwia Troszczyńska, Zuzanna Wochyń.
Warto wspomnieć, że ta sama drużyna w listopadzie, po zwycięstwie w powiecie, zajęła II miejsce w półfinałach wojewódzkich w piłkę ręczną. Dziękujemy za piękną walkę, wspaniałą grę i moc emocji! Trzymamy kciuki na półfinałach wojewódzkich i liczymy na złoto.

Fot. SP Bujny