Żołnierz, leśnik, weterynarz, a może rolnik? Co oferuje szkoła w Bujnach?

Plakat - grupa młodych ludzi rolnik, kucharka, leśnik, ratowniczka medyczna, weterynarz, policjantka, żołnierz napis "ukierunkowani na sukces; pod spodem oferta edukacyjna szkoły (jak w informacji tekstowej)

Żołnierz, leśnik, weterynarz, a może operator obrabiarek skrawających czy kucharz – przygotowanie do tych i wielu innych zawodów można zdobyć w jedynej na terenie gminy Wola Krzysztoporska szkole średniej – w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.

Plakat - grupa młodych ludzi rolnik, kucharka, leśnik, ratowniczka medyczna, weterynarz, policjantka, żołnierz napis "ukierunkowani na sukces; pod spodem oferta edukacyjna szkoły (jak w informacji tekstowej); na dole nazwa i logo szkoły oraz Starostwa PowiatowegoZespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. – Kadra pedagogiczna, pracownicy oraz cała społeczność szkolna tworzy szkołę szanującą tradycję, nowoczesną i otwartą, dbającą o wysoki poziom kształcenia, przyjazną dla ucznia, rodzica i nauczyciela – zapewniają przedstawiciele szkoły, zachęcając jednocześnie przyszłych absolwentów podstawówek do skorzystania z oferty placówki. A jest w czym wybierać!

Jako jedna z niewielu szkół w Polsce prowadzi kształcenie w zawodzie technik leśnik. To kierunek dla miłośników przyrody chcących łączyć naukę z realizacją pasji.

Technik weterynarii to kolejny kierunek, dzięki któremu uczniowie zgłębiają tajniki anatomii i fizjologii oraz hodowli i rozrodu zwierząt. Zajęcia prowadzą lekarze weterynarii w profesjonalnie wyposażonej pracowni zabiegowej. Najstarszym zawodem w szkole jest technik rolnik.

Od lat powodzeniem w szkole cieszą się klasy mundurowe: liceum ogólnokształcące dla kandydatów do pracy w policji oraz na zawodowych żołnierzy – Oddział Przygotowania Wojskowego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Ofertę edukacyjną szkoły poszerza: technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk oraz liceum klasa ratowniczo-medyczna, klasa pożarnicza, a także szkoła branżowa I stopnia kształcąca w zawodzie operator obrabiarek skrawających objęta patronatem firmy Haering.

Przy szkole mieści się internat, który zapewnia młodzieży uczącej się w szkole zakwaterowanie, wyżywienie i całodobową opiekę wychowawczą przez 5 dni w tygodniu.