„Zróbmy sobie fotę” na Dożynkach Gminy Wola Krzysztoporska

„Zróbmy sobie fotę, wrzućmy ją na Fejsa” – ot chociażby z zespołem Loverboy, który jest autorem letniego przeboju pod takim właśnie tytułem. Wystarczy przyjechać na Dożynki Gminy Wola Krzysztoporska, które odbędą się już 28 sierpnia w miejscowości Glina (teren boiska przy Domu Ludowym).

Gwiazdą wieczoru będzie właśnie zespół Loverboy znany chociażby z takiego letniego przeboju, jak „Zróbmy sobie fotę”. Jego koncert zaplanowany jest na godzinę 20.00. Ale wcześnie sporo innych atrakcji.
Uroczystości rozpoczną się przemarszem dożynkowego korowodu, który ruszy o godzinie 13.30 sprzed kapliczki w miejscowości Glina. O godzinie 14.00 już na boisku przy Domu Ludowym odprawiona zostanie polowa msza dziękczynna, a po niej o godz. 15.20 nastąpi uroczyste otwarcie Dożynek. Na scenie podzielony zostanie dożynkowy chleb z tegorocznych zbiorów, przekazane zostaną też dożynkowe wieńce.
O godzinie 16.30 część artystyczną otworzy występ zespołu Pasjonatki, a po nim Zespołu Pieśni i Tańca „Gorzkowice”.
O godzinie 17.00 sołectwa zmierzą się w konkursie wieńców dożynkowych, po którym (o godz. 18.00) zagra Kramska Kapela Podwórkowa.
Po 19.00 na scenie zagości muzyka disco polo, pojawi się bowiem zespół Skalar’s, a o godzinie 20.00 na scenę wkroczy gwiazda wieczoru – zespół Loverboy.
Kto po godzinnym koncercie nie będzie miał ochoty na powrót do domu, będzie mógł kontynuować zabawę podczas dyskoteki pod gwiazdami z zespołem muzycznym. Na koniec (przewidywany na godz. 23.00) dla wszystkich zabłysną na niebie sztuczne ognie.
W programie Dożynek przewidziano poza tym konkursy z nagrodami, wystawy okolicznościowe produktów żywnościowych, prezentację prac twórców ludowych i rzemiosła. Dla dzieci będzie wesołe miasteczko, a dla dorosłych bufety gastronomiczne i ogródek piwny.
Na Dożynki Gminy Wola Krzysztoporska zapraszają wójt, Rada Gminy oraz mieszkańcy miejscowości Glina!