Poradnik – program profilaktyki zdrowia psychicznego.

Zgodnie z zapowiedziami wójt gminy Wola Krzysztoporska wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Partnerem Polska Press Sp. z o. o. udostępnia Państwu poradnik “Otwórz się na pomoc z Gminą Wola Krzysztoporska. Program profilaktyki zdrowia psychicznego”.

Poradnik porusza problemy związane z niepokojem, lękiem i wieloma innymi czynnikami groźnymi w obliczu pandemii. podczas której troska o zdrowie dla wielu osób staje się tematem numer jeden. Zdarza się jednak, że zdrowie psychiczne schodzi na drugi plan. A to właśnie zamknięcie, izolacja i nowe lęki związane z obecną sytuacją sprawiają, że coraz więcej ludzi boryka się z objawami depresji. Kiedy smutek zmienia się w chorobę? W jakim momencie konieczna jest pomoc psychologa lub psychiatry? Co powinno cię zaniepokoić w zachowaniu twoim lub bliskich?

Próby odpowiedzi między innymi na te pytania znajdą Państwo poniżej (po publikacji można poruszać się przy pomocy menu na dole. Plik można też pobrać w całości).

 

 

 

 

 

Przypominamy też, że w ramach akcji prospołecznej mającej edukować i budować świadomość społeczną w zakresie zdrowia psychicznego zaprezentowaliśmy – zarówno dzieciom, młodzieży, jak i ich Rodzicom interaktywny film „Otwórz się na pomoc z gminą Wola Krzysztoporska” poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu.

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12 letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia.

Zachęcamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w Projekcie. Zaproponowany format z pewnością zaangażuje dzieci i młodzież do obejrzenia i wyboru dalszego ciągu zdarzeń ukazując w sposób realny ich potencjalne problemy.