Poradnik – program profilaktyki zdrowia psychicznego.

Zgodnie z zapowiedziami wójt gminy Wola Krzysztoporska wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Partnerem Polska Press Sp. z o. o. udostępnia Państwu poradnik “Otwórz się na pomoc z Gminą Wola Krzysztoporska. Program profilaktyki zdrowia psychicznego”.

Poradnik porusza problemy związane z niepokojem, lękiem i wieloma innymi czynnikami groźnymi w obliczu pandemii. podczas której troska o zdrowie dla wielu osób staje się tematem numer jeden. Zdarza się jednak, że zdrowie psychiczne schodzi na drugi plan. A to właśnie zamknięcie, izolacja i nowe lęki związane z obecną sytuacją sprawiają, że coraz więcej ludzi boryka się z objawami depresji. Kiedy smutek zmienia się w chorobę? W jakim momencie konieczna jest pomoc psychologa lub psychiatry? Co powinno cię zaniepokoić w zachowaniu twoim lub bliskich?

Próby odpowiedzi między innymi na te pytania znajdą Państwo poniżej (po publikacji można poruszać się przy pomocy menu na dole. Plik można też pobrać w całości).

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 

 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 

 

Przypominamy też, że w ramach akcji prospołecznej mającej edukować i budować świadomość społeczną w zakresie zdrowia psychicznego zaprezentowaliśmy – zarówno dzieciom, młodzieży, jak i ich Rodzicom interaktywny film „Otwórz się na pomoc z gminą Wola Krzysztoporska” poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu.

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12 letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia.

Zachęcamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w Projekcie. Zaproponowany format z pewnością zaangażuje dzieci i młodzież do obejrzenia i wyboru dalszego ciągu zdarzeń ukazując w sposób realny ich potencjalne problemy.