Karolina Hyla wicemistrzynią Europy!

www.polska-sztanga.pl

Zawodniczka LUKS-u Gryf Bujny wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów do lat 15 i 17, które trwają w szwedzkiej Landskronie.

www.polska-sztanga.pl

Karolina zdobyła srebrny krążek w kategorii wagowej 58 kilogramów U 15. To już kolejny start podopiecznej Henryka Furmaniuka w zawodach tej rangi.

– To wspaniała wiadomość, niedawno dotarła do nas informacja o złotym medalu Sylwii Oleśkiewicz, zawodniczki kleszczowskiej Omegi, a teraz okazało się, że niewiele gorzej spisała się druga reprezentantka naszego województwa Karolina Hyla. Trenuję ją już od kilku lat, to ogromny talent i jestem pewien, że jeśli będzie się rozwijać tak, jak do tej pory, to zdobędzie jeszcze niejeden medal podczas najważniejszych imprez – mówi dla portalu ePiotrkow.pl Henryk Furmaniuk, trener LUKS-u Gryf Bujny.

To największy sukces w karierze tej młodziutkiej zawodniczki. Polka przegrała tylko z Turczynką Nurayą Levent, która wygraną zapewniła sobie już w rwaniu, uzyskując 78 kg. Tuż za nią uplasowała się Rumunka Marionela Morosa, która uzyskała 67 kg. Karolina Hyla zakończyła pierwszą cześć rywalizacji z rezultatem 65 kg, co dawało jej piąte miejsce. W podrzucie Polka zaprezentowała się dużo lepiej, zaliczyła kolejno 80 kg i 83 kg, próby na 85 kg nie udało jej się już zaliczyć, ale uzyskany rezultat pozwolił jej zająć drugie miejsce. Ostatecznie Polka uzyskała w dwuboju 148 kg, zwyciężczyni, czyli Nuraya Levent – 176 kg ( 78 kg + 98 kg), brązowy medal zdobyła natomiast Marionela Marosan – 147 kg (67 kg + 80 kg).

W tej kategorii wagowej startowało 10 zawodniczek.

(zdjęcia: www.polska-sztanga.pl)